Доступність посилання

ТОП новини

Дітям – видовищ, артистам – хліба. У Києві зникне театр?


Актори прощаються з глядачем...
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:50 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Актори прощаються з глядачем...

Київ – Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва може стати безпритульним. Цього побоюється творчий колектив, який заявляє, що до кінця літа театр може втратити своє історичне приміщення. Столична міська влада це заперечує і називає дії артистів безглуздими

У четвер біля Київського театру опери і балету для дітей та юнацтва творчий колектив влаштував театралізовану акцію на знак протесту проти позбавлення маленьких глядачів приміщення театру. Актори, вдягнені у костюми казкових героїв, вийшли на вулиці Києва попрощатися зі своїми глядачами. Адже вже до кінця літа приміщення театру може перейти в невідомі руки, а на місці історичної пам’ятки може з’явитися черговий торговельно-розважальний центр.

Майстер сцени та завідувач трупою Ірина Ладіна говорить, що Головне управління культури зробить величезну помилку, якщо позбавить театр приміщення.
Ми єдині не тільки в Україні, а й в Росії. Мало де є театри опери й балету для дітей та юнацтва. В цьому наша унікальність
Ірина Ладіна

«Ми єдині не тільки в Україні, а й в Росії. Мало де є театри опери й балету для дітей та юнацтва. В цьому наша унікальність. Театр не припинить свою діяльність, але, скоріш за все, нас вишлють кудись на висилки, куди дітям буде важко добиратись. Тому, ми й весь час добивались того, щоб бути в центрі», – зазначає Ірина Ладіна.

Новому сезону – бути чи не бути?

Акторів лякає невизначеність. Нещодавно вони залишилися без директора і тепер нікому опікатися фінансовими проблемами театру. Вони стверджують, що зарплати стали меншими на 25, а то й 50 відсотків. Але більше за все їх хвилює питання: скільки ще їм залишилося часу в театрі.

«Ми хочемо, щоб прийшли з управління культури і пояснили, яка ситуація з нашим театром. В інтернеті сказали, що наша будівля вже продана і приватизована. Наша дирекція каже нам, що вона спілкується з управлінням культури, але, на жаль, нікого з них ми не бачили в нашому приміщенні або на наших зборах. Ми хотіли б від них почути, що ж відбувається. Багато разів запрошували, але ні разу ніхто не з’явився», – обурюються актори.

Театр стовідсотково функціонуватиме й надалі – Зоріна

Натомість, у Головному відділі культури Київської міської державної адміністрації запевняють, що не отримували жодного листа або дзвінка з театру. Начальник цього управління Світлана Зоріна у коментарі Радіо Свобода запевнила, що театр з акторами залишаться на своєму місці і назвала проблему надуманою.
Людям, які приймали участь в цій зустрічі, треба робити психічне обстеження
Світлана Зоріна

«Я, чесно кажучи, вражена, що якісь люди, які жодного разу не звернулись до головного управління культури, беруть і виходять на вулиці. Я так розумію, що в них є якийсь дефіцит уваги до себе. Думаю, що людям, які приймали участь в цій зустрічі, треба робити психічне обстеження. Уявіть собі, театр працює, ніяких проблем із фінансуванням, сьогодні вони отримали заробітну плату», – зазначила Світлана Зоріна.

Крім того, вона зауважує, що учора зустрічалась з художнім керівником театру – Олексієм Бакланом, який зараз виконує обов’язки директора, і він нічого не сказав їй про сьогоднішню акцію.

Як виявилося, адміністрація театру знала про протест, але ніяких заходів не вживала, бо актори «мають право на волевиявлення».

«Я не була на акції, в цей час я була саме в управлінні культури. Адміністрація цю акцію не ініціювала і відповідальності не несе», – сказала Радіо Свобода заступник директора театру Оксана Соловйова.

Актори вперше почали бити на сполох у січні, коли будівлю клубу «Харчовик», в якій розташовано Київський театр опери та балету для дітей та юнацтва, було виведено з переліку пам’яток культурної спадщини і почалася приватизація будівлі.

Театр розташований у Києві на Подолі за адресою вулиця Межигірська, 2.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG