Доступність посилання

ТОП новини

«Італія є одним із основних економічних партнерів України» – посол Фабріціо Романо


Київ – Двадцять років тому Італія та Україна встановили дипломатичні відносини. Нещодавно призначений Надзвичайний і Повноважний посол Італії в Україні Фабріціо Романо в інтерв’ю Радіо Свобода розповів, у яких напрямках нині відбувається італійсько-українська співпраця, чим приваблює українців Італія, а італійців – Україна, і чого очікує італійська футбольна збірна від Євро-2012.
Італія наразі є одним із основних економічних партнерів України

– Між Італією та Україною відбувся значний розвиток дипломатичних відносин. На політичному створена низка механізмів та структур, які допомогли встановленню зв’язків, зокрема міжпарламентських та міжурядових. Наприклад, Рада з розвитку економічного співробітництва. Багато зроблено для зміцнення економічних відносин. За кількістю інвестицій, обсягами експорту та імпорту, а також за кількістю італійських підприємств, що діють на території України, Італія наразі є одним із основних економічних партнерів України. У культурній сфері співробітництво розвивається не менш активно. Свідчення цьому – проведення заходів на кшталт днів італійської культури, які наразі проходять в Україні. Водночас ми зацікавлені у більш тісних зв’язках у цій сфері.

– Чи була цікава Україна для італійців 20 років тому та чи цікава вона для них зараз?

– Сьогодні італійці знають про Україну набагато більше. Зокрема, завдяки добре налагодженим дипломатичним відносинам та чималій українській громаді, яка живе та працює в Італії.

– За офіційними даними, це близько 400 тисяч українських громадян. Яким чином італійський уряд захищає їхні права, зокрема право на пенсійне забезпечення?

– Звісно, всі члени української громади в Італії користуються тими ж правами, якими користуються італійські громадяни. Однак, це значною мірою залежить від твого статусу. Якщо ти громадянин Євросоюзу – всі ці права ти отримуєш автоматично. Представники країн, які не є членами ЄС, чи тих, що лише мають намір увійти сюди, то їхні права вирішуються через механізм укладення відповідних двосторонніх угод. Права українців дозволить розширити підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

– У 2010-му, за рейтингом одного з українських видань, італійське посольство в Україні було визнане одним із найбільш суворих щодо надання українцям шенгенських віз. Чи змінилася ситуація?
Ми нещодавно змінили комп’ютерну систему, щоб пришвидшити процес оформлення віз

– Змінились принципи діяльності сервісу, що займався прийомом візових документів. Тепер Вам дуже швидко призначають зустріч – буквально через один чи кілька днів. У посольствах інших країн, котрі, як і Італія, мають великий потік туристів, цей термін може становити кілька тижнів. МЗС Італії вклало чималі кошти у створення такого центру аутсорсингу. Окрім того, ми нещодавно змінили всю його комп’ютерну систему, щоб пришвидшити процес оформлення віз. Однак допоки будуть існувати правила Шенгенської зони, доти треба буде дотримуватися усіх передбачених нею правил.

– Розпочинається футбольний чемпіонат Європи Євро-2012. Однак репутація в України нині не найкраща. Чи не бояться італійці через це відвідувати її, і чи планує футбольна збірна Італії приїхати на фінал чемпіонату, що відбудеться у Києві 1 липня?

– Щодо італійців нічого не можу сказати, а щодо футбольної збірної, то в Італії найбільш вдала історія участі у світових чемпіонатах. І, звісно, якщо вона бере участь у якомусь чемпіонаті, то хоче перемогти. Фахівці говорять, що всі учасники Євро-2012 є достатньо сильними командами, тому ми повинні прийняти цей виклик.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG