Доступність посилання

ТОП новини

Ніхто з учасників «мовних» акцій про побиття в міліцію не заявляв – заступник міністра


Застосування сльозогінного газу під час мітингу біля Верховної Ради 5 червня 2012 року
До міліції не надійшло жодного звернення від цивільних осіб про побиття або порушення прав у зв'язку із сутичками між учасниками мітингу біля Верховної Ради минулого вівторка.

«Ніхто з цивільних осіб не звернувся до міліції у зв’язку з порушенням прав або травмами. Навпаки, п’ятеро військовослужбовців внутрішніх військ звернулися щодо заподіяння їм тілесних ушкоджень», – сказав перший заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Черних під час години запитань до уряду у Верховній Раді.

Він наголосив, що міліція змогла забезпечити правопорядок і не допустити серйозних правопорушень під час акції.

«Мета була одна – охороняти громадський порядок усіх, хто прибув на мітинги. З одного боку і з іншого боку. Й цієї мети було досягнуто, громадський порядок було забезпечено», – наголосив він.

5 червня Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект «Про засади державної мовної політики», поданий народними депутатами від Партії регіонів Сергієм Ківаловим і Вадимом Колесніченком. У пояснювальній записці, зокрема, зазначається, що в разі ухвалення законопроекту російська мова стане регіональною в 13 адміністративно-територіальних одиницях України з 27.

Біля парламенту 5 червня відбувся багатотисячний мітинг як cупротивників, так і прихильників цього законопроекту. Коли представники опозиції намагалася прорватися через огорожу до Ради – «беркутівці» застосували проти них сльозогінний газ. Водночас у міліції спростовували заяви опозиціонерів про застосування сльозогінного газу проти мітингувальників під час акції проти «мовного» законопроекту.
XS
SM
MD
LG