Доступність посилання

ТОП новини

Чемпіонат Європи з футболу 2012 року у цифрах


Прага – Європейський футбольний чемпіонат в Польщі та Україні відкривається у Варшаві і Радіо Свобода розглядає це, як одне з найбільших спортивних змагань у Східній Європі за останні десятиріччя.

2 – кількість тварин, які змагаються за право бути не гіршими від німецького восьминога Пауля, котрий набув міжнародної слави тому, що віщував результати матчів на футбольній першості світу – Кубку світу 2010 року в Південні Африці. Україна має кабана Фунтика, який володіє надзвичайними психічними задатками – відгадувати майбутні події і він буде передбачати результати матчів, тоді як в Польщі для цього є слониха Чітта. Але прогнозисти мають дуже старатися, бо інші тварини, як, наприклад, тхір Фред із Харкова, також не проти позмагатися за звання кращого прогнозиста.

3 – Така кількість звань чемпіона Європи з футболу, які завоювали німецькі футболісти після участі аж у шести фіналах першості Європи. Вони найбільш успішні учасники нинішнього фіналу. Але останній раз чемпіонами Європи на полях Австрії та Швейцарії були у 2008 році іспанці, вони ж стали й володарями Кубка світу у 2010 році і готові боротися за титул і на Євро-2012.

8 – така кількість стадіонів, які приймають матчі Євро-2012 у восьми містах. В Україні – це Донецьк, Київ, Харків та Львів, а в Польщі – Гданськ, Познань, Варшава і Вроцлав. Варшава отримала честь відкрити Євро-2012, а Київ проведе фінал цього змагання 1 липня.

9 – кількість забитих м’ячів, як найкраща за весь час проведення фінальних матчів Євро, що їх забив визначний футболіст, а нині президента УЄФА, француз, Мішель Платіні, граючи за збірну Франції на турнірі Євро у 1984 році.

16 – кількість національних команд із 53-х, що змагалися два роки перед цим у відбіркових кваліфікаціях за право грати на полях України і Польщі у 2012 році.

31 – такий відсоток українців, які у нещодавніх опитуваннях заявили, що не сподівалися на допомогу Євро-2012 у покращенні іміджу їхньої країни. І це було раніше, аніж британська преса забила тривогу проти України, лякаючи світ расизмом, проституцією, СНІДом, політичними арештами, корупцією, бійками в українському парламенті.

50 – така кількість туалетів чекає на 10 тисяч шведських вболівальників на Трухановому острові на Дніпрі в межах Києва.

65 – місце національної збірної Польщі у класифікації ФІФА, що на папері доводить слабкість одного з господарів цього Євро. Польща впала так низько після 2007 року, коли вона займала 17 місце. Україна у цій кваліфікації 50-а.

70 – скільки років минуло від легендарного «Матчу смерті» 1942 року між командами нацистів із числа військових авіаторів і командою «Старт» із українців, де грала й частина футболістів київського «Динамо».

Згідно з історією, українська команда перемогла перед цим всіх своїх суперників і у заключному матчі, не зважаючи на інструкцію офіцера СС – програти нацистам, виграла заключну гру з рахунком 5:3. Деякі з переможців були пізніше заарештовані і розстріляні гестапо, хоч німецький суд у 2005 році прийшов до висновку, що розстріли не були пов’язані з матчами.

241 – кількість днів, які на момент відкриття Євро-2012 провела в ув’язненні колишній Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко за звинуваченням у зловживанні службовим становищем, починаючи з дня оголошення вироку суду у жовтні 2011-го.

Тимошенко стверджує, що 7-річний термін ув’язнення – політичне переслідування з боку її політичного конкурента, Президента Віктора Янукович.

Багато європейських лідерів схильні так вважати. Деякі з них пообіцяли бойкотувати українську частину Євро-2012 на знак протесту. Тимошенко відбуває ув’язнення в Харкові, де перший матч Євро-2012 відбудеться 9 червня.

300 – число активісток Femen, які наготові до продовження протестів у Польщі та Україні. Крикливі, радикальні українські феміністки використовували публічні акції і конфлікти з міліцією для притягнення уваги до їхніх протестів проти швидкого розвитку в Україні секс-індустрії та все ширшої торгівлі людьми.

Femen обіцяла збільшити кількість своїх акцій з метою не допустити проведення в Україні Євро-2012, яке, як вони наголошують, буде сприяти поширенню проституції. У минулому місяці активістки Femen двічі намагалися вкрасти Європейський кубок після позування перед ним для фото і демонстрування, схованого до цього під одягом, гасла поперек оголених грудей: F*** Euro-2012.

800 – вартість в доларах житла за ніч для частини тих, хто приїздить на матчі Євро-2012 в Київ.

1400 – кількість електронних перекладачів, розданих міліціонерам для допомоги у спілкуванні з величезним потоком туристів на Євро-2012.

1960 – рік початку проведення чемпіонатів Європи з футболу серед національних збірних. Француз Анрі Делоне – людина, якій приписують ідею таких змагань із футболу, але він помер за 5 років до того, як стартував перший турнір. Кубок Європи названий в честь нього.

52 000 – кількість сексуальних працівників, що надають сексуальні послуги за платню, в Україні у 2011 році, згідно з даними Міжнародного фонду боротьби зі СНІД.

68 000 – таку кількість людей вміщає стадіон «Олімпійський» у Києві, який був відкритий у 1923 році та відреставрований у 2011-му. Стадіон, який приймав спортсменів Московської Олімпіади-1980, буде місцем проведення фіналу Євро-2012 першого липня.

1 000 000 – Кількість туристів, які, як сподіваються в Україні, відвідають Євро-2012 і сприятимуть перетворенню пост-радянської країни у «туристичну Мекку».

150 000 000 – така кількість глядачів, котрі, як очікують, буде дивитися по телеканалах церемонію відкриття Євро-2012 на стадіоні «Національний» у Варшаві. Коротка церемонія триватиме 20 хвилин і передуватиме матчу Польщі з Грецією зі своїм театралізованим видовищем, музичним супроводом з етюдів Фредеріка Шопена у виконанні угорського піаніста Адама Дьордя.

13,4 мільярда – така кількість доларів була витрачена на підготовку до Євро-2012 Україною, включно з 6,6 мільярда з державної казни, згідно з даними агентства «Ройтерз».

Матеріал підготували Василь Зілгалов і Tom Balmforth
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG