Доступність посилання

ТОП новини

Британські посадовці бойкотують матчі Євро-2012 в Україні


Лондон – Міністерство закордонних справ Великої Британії підтвердило, що британські урядовці бойкотуватимуть перші матчі Євро-2012 в Україні на знак незгоди з тим, що у Лондоні називають вибірковим застосуванням судочинства стосовно опозиційних українських політиків.

Британський уряд користується черговою нагодою, щоб дати чітко зрозуміти Президентові Януковичу та його урядові усю серйозність, з якою дивляться на ситуацію в Україні.

Міністр закордонних справ Вільям Гейґ в коментарі журналістам намагався зробити окремий наголос на ролі англійських футболістів у турнірі та ролі посадовців.
В Україні є серйозні проблеми
Вільям Гейґ

«В Україні, звичайно ж, є серйозні проблеми, і, я вважаю, що всім ті проблеми відомі. Тому у мене – найкращі побажання нашій команді. Це чудова спортивна подія. Але ми, звичайно ж, не хотіли би трактувати це як надання політичної підтримки тим подіям в Україні, з якими ми дуже не погоджуємося», – сказав Вільям Гейґ британським ЗМІ, які у своїх повідомленнях беззастережно використовують слово «бойкот».

«Європейські країни дистанціюються від української влади»

Проте з подробиць виглядає, що бойкот цей наразі спрямований на те, щоб бути сигналом Лондона українській владі і не більше, бо збірна Англії на українських стадіонах таки гратиме. Уболівальники – ті, кого не злякала негативна кампанія висвітлення ситуації в Україні, також їдуть.

Навіть урядовці, згідно з попередніми планами, демонстративно не відвідуватимуть лише перші три матчі в Україні за участю англійської команди. Подальша ситуація, як мовиться в офіційній заяві Міністерства закордонних справ, «переглядається».

У заяві також ідеться, що одним із чинників, який впливає на плани британських урядовців стосовно Євро-2012, є приготування Британії до Лондонської Олімпіади, що додає місцевих клопотів.
Інформація дуже негативна, коли йдеться про переслідування опозиції, погіршення справ з демократією, навіть певною «путінізацією» України
Орися Луцевич

«Найперше, це політичний бойкот Євро, а не спортивний, бо команди беруть участь, і вболівальники з Британії відвідають матчі і в Україні, і в Польщі. Європейські країни хочуть сказати, що вони дистанціюються від української влади, що в даній ситуації, коли інформація в пресі дуже негативна, коли йдеться про переслідування опозиції, погіршення справ з демократією, навіть певною «путінізацією» України, лідери європейських країн просто не можуть святкувати разом із чинною українською елітою це свято футболу» – так прокоментувала заяву британського МЗС Орися Луцевич, співробітниця Королівського інституту з міжнародних справ «Чатам Гаус».

В окремій публікації для «Чатам Гаус» вона також наголошує, що надії української влади використати Євро-2012 для того, щоб показати себе у Європі з кращого боку, наразі не виправдалися.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG