Доступність посилання

ТОП новини

«Кіберконфлікт 2012» – експерти обговорили проблеми кібернетичної безпеки


У столиці Естонії 5-8 червня відбувалася четверта щорічна Міжнародна конференція з кібернетичної безпеки, організатором якої виступив Передовий центр співробітництва НАТО з питань кіберзахисту. 400 фахівців у сфері інформаційних технологій, а також експерти міжнародних організацій та громадських об’єднань із різних країн світу обговорювали у Таллінні одне з важливіших питань сучасності – захист від кібернетичних нападів.

Тема конференції «Кіберконфлікт 2012» була вибрана зі врахуванням природи кібернетичного простору, що постійно змінюється.

Керівник Передового центру співробітництва НАТО з питань кіберзахисту, полковник Ілмар Тамм наголосив, що кількість кібернетичних конфліктів постійно зростає, тому важливо зрозуміти, хто за ними стоїть, як класифікувати ці події та їхніх учасників.

Кібернапади – реальна загроза

Ілмар Тамм каже, що мета конференції – об’єднати якнайбільше фахівців різних галузей і надати їм поглиблене роз’яснення аспектів кібернетичних нападів.
Більше розповсюджені кримінальні або хуліганські дії в кіберпросторі. Зараз відбувається війна з кіберелементами
Ілмар Тамм

«Більше поширені кримінальні або хуліганські дії в кіберпросторі. На мою думку, зараз відбувається війна з кіберелементами. Це новий аспект у комплексі озброєння. Однак загроза полягає в тому, що в країнах, де майже кожний житель використовує інтернет щодня, кібернетичні напади можуть призвести до значних проблем, паніки. А якщо ця паніка збігається з політичними чи військовими подіями, то це може бути ще одним психологічним видом впливу на противника», – зазначив Ілмар Тамм.

У перебігу конференції у Таллінні обговорювали, як вирішувати проблеми захисту кіберпростору у сфері політики, юриспруденції та інженерії.

Семінари та тематичні дебати мали назви: «Територіальний суверенітет проти безмежності кіберпростору»; «Компетенція та відповідальність у кібернетичному просторі», «Кібершпіонаж», а також «Військові та громадські цілі в кібернетичному конфлікті» та «Етика кібервійни».

Естонія – «першопроходець» у захисті від кібернападів

Естонія першою з країн світу зазнала кібернетичнимх нападів хакерів. Упродовж трьох тижнів у 2007 році інформаційні системи Естонії піддавалися кібератакам, які паралізували роботу не лише сайтів уряду, парламенту та естонських газет, але й зупинили роботу онлайн-системи найбільшого банку країни.

На думку багатьох експертів, активізували ці напади тоді російські хакери. Приводом для кібервійни проти Естонії стали події навколо перенесення пам’ятника радянському воїнові з центра Таллінна.

У 2008 році Північноатлантична рада альянсу затвердила акредитацію в Естонії Центру кібернетичного захисту НАТО і надала йому статус міжнародної військової організації.

Мета Центру – розширення можливостей НАТО для гарантування безпеки в кібернетичному просторі. У роботі Центру також беруть участь Німеччина, Італія, Латвія, Литва, Словаччина, Іспанія, США і Польща. Інтерес до його роботи проявляє Туреччина.

Створення згаданого Центру в Естонії пов’язано з тим, що ця країна активно розвиває інформаційні технології. Таллінн є одним із провідних світових центрів у сфері кібернетичного захисту.

Зокрема, дослідження розробника антивірусних програм McAfee та компанії SDA засвідчило, що Естонія входить до складу країн, які нині добре захищені від кібернетичних атак.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG