Доступність посилання

ТОП новини

Президент Сербії знову заперечує геноцид у Сребрениці


Томислав Николич, фото з першої прес-конференції після інавгурації 31 травня 2012 року
Новий президент Сербії Томислав Николич знову заперечив сьогодні, що вбивство боснійськими сербами близько 8 тисяч босняків-мусульман у боснійському місті Сребрениці 1995 року було геноцидом.

За його словами, деякі його співвітчизники «скоїли жахливий злочин», якому немає виправдання. Але він підтримав позицію парламенту Сербії, який зі своєї декларації щодо Сребрениці 2010 року вилучив слово «геноцид».

Тиждень тому Николич, щойно склавши перед тим президентську присягу, вже виступив із подібною заявою. В Європейському Союзі його в відповідь попередили, що ЄС, із яким Сербія прагне поглибити відносини, не потерпить спроб заперечити геноцид у Сребрениці і «рішуче відкидає будь-які наміри переписати історію».

Наступного тижня Николич має здійснити свій перший закордонний візит на президентській посаді саме до керівництва Євросоюзу в Брюссель.

Факт геноциду в Сребрениці свого часу встановили Міжнародний кримінальний трибунал у справах колишньої Югославії та Міжнародний суд.

У липні 1995 року в Боснії і Герцеговині військові і напіввійськові підрозділи боснійських сербів почали масове вбивство босняків-мусульман, чоловіків і підлітків, у захопленому ними місті Сребрениці й його околицях. Усього тими днями в регіоні вбили понад вісім тисяч босняків.
XS
SM
MD
LG