Доступність посилання

ТОП новини

Євро-2012 і права людини поза футбольною грою


Виставка «Права людини поза грою», Київ, 8 червня 2012 року
Київ – «Права людини поза грою» – виставка під такою назвою відкрилася у Києві з нагоди відкриття чемпіонату Євро-2012. На прикладах реальних людських історій відвідувачам демонструють порушення прав людини в Україні за останні роки. Жертви «нечесної гри» розповідають про переслідування, політичні репресії, цензуру, заборону мирних зібрань, катування і несправедливий суд.

Хроніка «нечесних ігор» проти прав людини відображена на стендах виставки, розгорнутої у науково-культурного центрі «ATMASFERA 360». Це історії закатованих, несправедливо засуджених і скривджених громадян України.

Організатори розповідають, що кожного року вони відправляють звіт щодо порушень прав людини до державних інституцій, але реакції немає. Тому, на думку однієї з організаторів і голови правління Центру громадянських свобод Олександри Матвійчук, настав час братись за справу всьому народові. «Чесна гра потрібна не тільки в футболі, ми закликаємо людей вийти на поле і взяти м’яч», – каже вона.

Рима Білоцерківська є досвідченим захисником на полі прав людини, а тепер і вона сама потребує захисту через кримінальне провадження проти неї

«Ми звертаємось до людей, які зараз потерпають від цієї влади: які не мають пенсій, соціального захисту. Ми через цих людей будемо звертатись до Міжнародного кримінального суду для притягнення до кримінальної відповідальності нашого Президента за геноцид нації», – зазначила Білоцерківська.


Нинішня влада – тимчасова висипка, але скоро наступить здоров’я – Сверстюк

На нечесність і несправедливість з боку влади нарікає й активіст громадянського руху «Відсіч» Артур Переверзєв
Ми не можемо відмовитись від співпраці з владою, але вони нас завжди підставляють. І від опозиції жодної допомоги
Артур Переверзє

«У влади дуже підступна реакція. Коли вони бачать, що тема набула резонансу, вони йдуть на поступки, створюють всілякі комісії, але потім приймають все, що вони хочуть. Зараз така ситуація з законопроектом №2540 по свободі мирних зібрань. Вони ніби створили комісію, але ця комісія все одно викидає все, що нам потрібно і залишає все, що потрібно владі. А потім скажуть, що вони проконсультувались із громадськістю і все. Ми не можемо відмовитись від співпраці з владою, але вони нас завжди підставляють. І від опозиції жодної допомоги», – сказав Радіо Свобода Переверзєв
Наше з вами завдання – будувати суспільство, робити це на вулиці незалежно від того, ким ти є
Ірена Карпа

Це давно не дивує письменницю Ірену Карпу. «Жоден з цих російських серіалів, який зараз йде по телевізору, і близько не настільки скандальний і драматичний, як та правда, яка відбувається навколо і не потрапляє навіть на сторінки кримінальних хронік. Наше з вами завдання – будувати суспільство, робити це на вулиці незалежно від того, ким ти є», – наголосила письменниця.

Підтримати молодих прийшов письменник, філософ, колишній політв’язень Євген Сверстюк. Він радіє, що є небайдужа молодь і заохочує волонтерів відстоювати свої права

«Ми повинні відчувати, що є люди, які не відступляться. Є закони, які є вічними. І ці люди на політичній арені просто прищі, тимчасова висипка. Але наступить здоров’я. Тож будемо лікарями!» – зауважив Євген Сверстюк.

У Києві виставка «Права людини поза грою» працюватиме до 10 червня, а потім експозиція подорожуватиме українськими містами, що приймають матчі футбольного чемпіонату Євро-2012.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG