Доступність посилання

ТОП новини

Опозиція оскаржила у суді взяття за основу «мовного» законопроекту


Одразу після ухвалення законопроекту 5 червня опозиція покинула сесійну залу
Опозиційні депутати просять Вищий адміністративний суд України визнати протиправними дії щодо ухвалення в першому читанні законопроекту про засади державної мовної політики. Про це йдеться в позовній заяві, поданій депутатами фракції «БЮТ-Батьківщина» у Вищий адміністративний суд України в понеділок.

«Прошу визнати протиправними дії Верховної Ради України щодо узяття за основу законопроекту про засади державної мовної політики з дорученням головному комітету (з питань культури і духовності – ред.) підготувати його до другого читання», – сказано в документі.

Депутати просять зобов’язати парламент внести до протоколу ранкового засідання 5 червня, під час якого був проголосований цей проект закону, запис про відхилення цього законопроекту. Позивачі – депутати фракції «БЮТ-Батьківщина» – Юрій Одарченко і Степан Курпіль. Відповідач – Верховна Рада України, а також третя особа на стороні відповідача – комітет із питань культури і науки.

«Ми просимо скасувати незаконне рішення Верховної Ради. Зокрема, незаконне воно тому, що було порушено кілька положень регламенту Верховної Ради ... За цей закон голосували «мертві душі», ті, хто не був зареєстрований, був хворий, був у відпустці тощо», – сказав Курпіль.

«Якщо відкинути неприсутніх під час голосування народних депутатів, то за цей закон загалом проголосували 172 депутати. Цього очевидно недостатньо для ухвалення рішення», – сказав депутат.

Верховна Рада ухвалила 5 червня в першому читанні законопроект, який зміцнює позиції російської та мов інших національних меншин у регіонах, де їхня чисельність є 10% або вищою. Опозиція, яка нібито мала план зриву голосування, заявила після голосування, що опозиційні депутати «просто фізично не встигли зорієнтуватися», оскільки Голова Верховної Ради Володимир Литвин «раптово» переніс розгляд питання.
XS
SM
MD
LG