Доступність посилання

ТОП новини

Місіонери Європарламенту сходили до Януковича у справі Тимошенко


Наметове містечко прихильників Юлії Тимошенко
Київ – Місія Європарламенту, яка буде спостерігати за судовими процесами над Юлією Тимошенко, у понеділок почала визначати свої повноваження. Екс-президент Європарламенту Пат Кокс та колишній президент Польщі Александр Квасневський зустрілися в Києві з донькою Юлії Тимошенко Євгенією, заступником голови партії «Батьківщина» Григорієм Немирею та захисником екс-прем’єра Сергієм Власенком. Представники Європарламенту також обговорили справу Юлії Тимошенко з Президентом Віктором Януковичем.

Місія Європарламенту є останнім шансом для чинної влади України вирішити справу екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко так, як цього вимагають відповідні резолюції Європейського парламенту та інших євроструктур, зазначає заступник голови партії «Батьківщина» Григорій Немиря.
Мета цього короткого візиту – мати перші зустрічі зі сторонами
Григорій Немиря

«Мета цього короткого візиту – мати перші зустрічі зі сторонами. Ми обговорили підходи до визначення їхнього мандату, що саме має зробити ця місія. Оскільки ця справа загальновизнана політичною, то саме цьому боку справи буде надано основні увагу та значення. Також ми поділилися думками стосовно стратегії захисту, як політичного, так і правового», – розповів Немиря.

Кокс і Квасневський хочуть зустрітися з Тимошенко – донька

У свою чергу, Євгенія Тимошенко заявила, що екс-президент Європарламенту Пат Кокс і екс-Президент Польщі Александр Кваснєвський мають намір зустрітися з її матір'ю. Вона також повідомила, що під час зустрічі, яка тривала близько 30 хвилин, представникам Європарламенту надали юридичні і правові висновки, у тому числі іноземних правозахисників, щодо порушення прав Юлії Тимошенко у судових процесах.
Репресії, які проводять стосовно опонентів влади, моєї мами та інших – це політичні репресії
Євгенія Тимошенко

«Ми розуміємо цю місію Європейського парламенту, як продовження резолюції, ухваленої наприкінці травня, яка стверджує, що репресії, які проводять стосовно опонентів влади, моєї мами та інших – це політичні репресії. Ця резолюція вимагає негайного звільнення політичних в’язнів і їхньої участі у виборах та загалом у політичному житті», – наголосила Тимошенко.

Представники Європарламенту повинні підказати, що робити – депутат

Українська влада зацікавлена у тому, щоб піти на зустріч місії Європарламенту та виконати його резолюцію, заявив Радіо Свобода заступник голови парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, депутат від Партії регіонів Володимир Олійник. Водночас, за його словами, Україна не може виконувати вимоги європейських структур в обхід процедур визначених національним законодавством.
У нас дійсно є проблеми з судочинством у цілому
Володимир Олійник

«Вони повинні нам за європейськими стандартами підказати, що треба робити у цій ситуації. А тому їм дали широкий доступ. У нас дійсно є проблеми з судочинством у цілому, але чи за європейськими традиціями втручання у конкретний розгляд справи? Напевно, що ні. Я пам’ятаю заклики президента ПАРЄ до помилування, амністії. Це ті акти, які можуть приймати держава, Президент», – сказав Олійник.

Пізніше прес-служба Президента без подробиць повідомила, що Віктор Янукович зустрівся з Александром Квасневським та Патом Коксом.

Згідно з домовленістю президента Європарламенту Мартіна Шульца і Прем’єр-міністра Миколи Азарова, європейські політики стежитимуть за судовими процесами над Юлією Тимошенко. Вони матимуть доступ до всіх документів справи, а також до адвокатів, прокурорів та інших чиновників.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG