Доступність посилання

ТОП новини

Народ і його герой – Шевченко (європейська преса)


Прага – Західна преса рясніє заголовками: «Шалена ніч у Києві», «Тріумф України після пострілів Шевченка», «Шевченко може мріяти далі, Україна – також». Газети інформують про перший матч національної збірної України з футболу на Євро-2012, який приніс їй і першу перемогу, завдяки двом голам Андрія Шевченка, над збірною Швеції. Дещо у тіні залишається після цього тема ув’язнення лідера опозиції Юлії Тимошенко, але преса у Європі повідомляє, що місія Квасневського і Кокса від Європарламенту розпочинає в Києві пошуки розв’язання «проблеми Тимошенко» дуже важко.

Швейцарська Neue Zürcher Zeitung назвала свій матеріал із Києва «Народ і його герой», маючи на увазі успіх української національної збірної з футболу у матчі в Києві у понеділок проти Швеції на Євро-2012, який українцям приніс нестаріючий Андрій Шевченко. Цього футболіста в Україні, як зауважує газета зі Швейцарії, знають навіть такі українці, які не мають ніякого інтересу до спорту чи футболу. Видання також наголошує, що тренер збірної України Олег Блохін, який сам завершував футбольну кар’єру в 36 років, довірився 35-річному Шевченкові. І той виправдав довір’я просто «казково», внісши головний вклад у перемогу, «живив надію українців… надію хоча б на що-небудь». Тепер збірна України має тиждень, щоб сповнити цю надію українців у матчах із Францією (15 червня) та з Англією (19 червня). Що може очікувати Україну на Євро-2012 після цих ігор? Може, лише задоволення пристрастей, а може, й чвертьфінал, резюмує газета з Цюріха.

Австрійська Die Presse вражена чудовою спортивною формою 35-річного Андрія Шевченка і цитує його слова після приголомшливого виграшу українців над Швецією, завдяки двом голам нестаріючої української зірки. Андрій попереджає: «Ця перемога не повинна запаморочити нам голову», «ми повинні залишатися зосередженими». У п’ятницю на Україну чекає в Донецьку Франція, а у вівторок – Англія. Видання цитує слова тренера українців Олега Блохіна задовго до старту Євро-2012, коли він сказав, що бере до збірної Шевченка без будь-якого сумніву. «Якщо він не зможе повноцінно грати, – казав Блохін, – то я його беру як талісман, як посла старших, як ідола для інших гравців, задля виклику для них». Шевченко з його багатомовною родиною, як пише газета з Відня, «став своєрідним послом Євро». Видання також наголошує, що Шевченко нагадав про себе як про видатного футболіста і приніс першу перемогу Україні та продовження надій у наступних матчах Євро-2012.

Польська Rzeczpospolita цитує колишнього президента Польщі і нині одного з представників місії Європарламенту у справі Юлії Тимошенко, Александра Квасневського, який разом із колишнім главою Європарламенту, ірландцем Патом Коксом, перебував у ці дні в Києві для детального вивчення справи Тимошенко і переговорів зі владою Януковича. Квасневський каже, що так просто, нашвидкуруч, розв’язати проблему Тимошенко не виходить. Квасневський і Кокс зустрічалися в Києві з Президентом Януковичем, главою уряду Азаровим та членами парламенту як з боку влади, так і з боку опозиції. Ця проблема вимагатиме терплячої праці, багато переговорів, каже Квасневський журналістам. Наступного тижня він обіцяє приїхати до Києва знову, коли буде проаналізована інформація, зібрана під час першої поїздки місії Євросоюзу.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG