Доступність посилання

ТОП новини

У Рівному стартує акція «Ні – Малоросії! Зробимо країну Україною!»


Сьогодні у Рівному починається акція на захист української мови «Ні – Малоросії! Зробимо країну Україною!», повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

Метою акції, як кажуть її ініціатори з обласної «Просвіти», є припинення порушень чинного законодавства України в конкретно взятому обласному центрі. Акцію підтримують філологи і юристи, а також патріотично налаштовані громадські і партійні активісти.

«Поступова, але швидка русифікація України призвела до того, що значна частина зовнішньої реклами в нашому місті оформлена з порушенням вимог чинного законодавства. Якщо нічого не робити, російська мова незабаром стане єдиною державною, а українська опиниться там, де нині білоруська в Білорусі», – пояснює заступник голови Рівненської міської організації УНП Олександр Джигирей.

Активісти наголошують, що стаття 35 Закону України «Про мови в Українській РСР», який є чинним донині, встановлює, що тексти офіційних оголошень, повідомлень, плакатів, афіш, реклами тощо виконуються українською мовою. Однак насправді мовою реклами в місті Рівне не лише українська, а й російська мова.

Активісти звертатимуть увагу на рекламні щити, вивіски, банери і в разі виявлення порушення складатимуть акти та подаватимуть заяви до Інспекції захисту прав споживачів.

Раніше Рівненська обласна рада ухвалила звернення до Президента та Голови Верховної Ради з вимогою зняти з розгляду законопроект «Про засади державної мовної політики» як такий, що може знищити державну мову, викликати акції громадянської непокори та розкол суспільства. Подібні звернення нещодавно також одноголосно ухвалили депутати всіх фракцій Дубровицької міської і Рівненської районної рад.
XS
SM
MD
LG