Доступність посилання

ТОП новини

Україна відступає від ринкової економіки – Лановий


Київ – Вирішальним для економіки України цього року буде літо, говорять економісти. Це час, коли країні доведеться виплачувати борги. Без нових кредитів, зокрема чергового траншу кредиту МВФ, це буде важко. За словами експертів, найголовнішим напрямком реформ наразі має бути покращення інвестиційного та бізнес-клімату. Наприклад, Латвія, як країна ЄС, чия економіка зростає найшвидше, вже успішно втілює цю стратегію.

Для отримання чергового траншу МВФ Україна повинна виконати низку вимог, зокрема, посилити оподаткування заможних громадян, а також підняти тарифи для населення на газ та скоротити кількість соціальних пільги. Таких непопулярних серед населення кроків українська влада наразі уникає і обіцяє не здійснювати.

Тож, як переконує економіст, депутат від НУНС Володимир Лановий, цього року допомоги від МВФ Україна не дочекається. За його словами, всі економічні заходи українського уряду не є ринковими реформами західного типу – такими, як у Латвії. Тоді як Україна потребує нагального послаблення контролю над бізнесом та інвесторами.
Створюються адміністративні структури централізованого контролюючого типу, запроваджуються механізми державного встановлення цін, все відбувається на догоду великим фінансово-промисловим групам
Володимир Лановий

«Ми не наближаємося до ринкової конкурентної економії, а навпаки, відступаємо навіть від того, що було кілька років тому. Створюються адміністративні структури централізованого контролюючого типу, запроваджуються механізми державного встановлення цін, усе відбувається на догоду великим фінансово-промисловим групам, які працюють на застарілих підприємствах часів СРСР. Таким чином підтримується застаріла структура економіки, не відбувається перерозподіл капіталу на користь сучасних високоприбуткових галузей. Результатом є низька прибутковість економіки в цілому. Від цього потрібно відмовлятися», – стверджує Лановий.

Економіка України розвивається позитивно – Плотніков

Економіст, депутат від Партії регіонів Олексій Плотніков не характеризує економічну ситуацію України як кризову. Навпаки, за його словами, економіка країни розвивається позитивно. І відбувається це завдяки втіленням реформ, оголошених Президентом ще у 2010 році.
У нас зростання, немає інфляції, покращується стан бюджету
Олексій Плотніков

«Іде реформування дозвільної системи, на черзі – реформа трудових відносин, комунальної сфери. Йде те, що було проголошено як 21 напрямок економічних реформ у 2010-му. У нас зростання, у нас дефляція, у нас немає інфляції, покращується стан бюджету, нема того дефіциту який планувався, ситуація краща, ніж думали, що буде», – стверджує Плотніков.

Серед головних досягнень України у владі також називають пенсійну реформу та ухвалення нового Митного кодексу.

Інвестори прийшли до Латвії, мають прийти і в Україну

Реформи, які проводить Латвія, мають на меті втримати курс національної валюти стосовно євро. Тому ця країна пішла на зменшення держвидатків і зарплат у держсекторі, пояснює економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь. Україні поки що до таких кроків вдаватися не потрібно, вважає він.
Основні речі, які ми могли б запозичити в Латвії, це загальне покращення інвестиційного клімату
Олександр Жолудь

«Основні речі, які ми могли б запозичити в Латвії – це загальне покращення інвестиційного клімату, а не питання, які пов’язані з номінальним скороченням окремих видів зарплат. Вони зробили значний поступ у покращенні умов для інвесторів, на відміну від України – і зробили вони це не лише після кризи, а навіть до», – зазначив Жолудь.

За словами економіста, Україні слід спростити законодавство – покращивши таким чином умови для приходу в країну іноземного капіталу, а також зменшити рівень корупції.

У Рейтингу інвестиційного клімату Світового банку – Doing business-2012 (Ведення бізнесу-2012) – Україна опустилася із 149-ї на 152 позицію, і тепер вона між Ліберією і Болівією. Латвія, між тим – 21-ша. Всього в рейтингу 183 країни світу.


Запис випуску «Європа на зв’язку»:
ЗАВАНТАЖИТИ
  • Зображення 16x9

    Марічка Набока

    У 2004 році закінчила Український гуманітарний ліцей КНУ імені Тараса Шевченка. У 2010-му отримала диплом магістра журналістики Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Маю публікації в газеті «Громадський захисник», журналах «Книжник-review», «Київська Русь» та інших виданнях. Працювала в програмі «Підсумки» на телеканалі «Ера». На Радіо Свобода – з 2007 року. Коло професійних зацікавлень: права людини, українська культура, волонтерський рух.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG