Доступність посилання

ТОП новини

У Криму висловили підтримку антипутінським «білим стрічкам»


Антипутінський пікет активістів молодіжних і студентських організацій Криму, Сімферополь, 13 червня 2012 року.
Сімферополь – У середу біля Генерального консульства Росії в Сімферополі пройшов пікет активістів молодіжних і студентських організацій Криму. Учасники акції висловили підтримку і солідарність організаторам та учасникам антипутінських маршів «білих стрічок», що проходять щомісяця у Москві і багатьох російських регіонах.

Пікет, як заявили його організатори, був саме акцією солідарності з учасниками «Маршу мільйонів-2», що не так давно прокотився російськими містами. Людей зібралося небагато – півтора десятки, переважно, студентів, активістів молодіжних і лівих рухів. Вони висловили свою підтримку ухваленому на «Марші мільйонів» маніфесту з вимогами відставки президента Росії Володимира Путіна, ухвалення демократичного виборчого закону і проведення нових парламентських виборів.

Разом з тим, на цьому пікеті під російським генконсульством звучали ті ж вимоги. «Росії – вільні вибори! Путіна у відставку!» – скандували учасники акції солідарності з російськими «білими стрічками».

Голова правозахисної молодіжної організації «Дія» Олександра Дворецька висловила упевненість, що Росія прокидається і це матиме наслідки для України.
Три тисячі російських бюджетників вийшли на акції протесту. Це важливо і для України, бо у нас існують тенденції переймання
Олександра Дворецька

«Вчора вже більше ніж три тисячі російських бюджетників – працівників сфери науки, освіти, медицини – вийшли на акції протесту. І саме вони призведуть до соціальних змін в Росії. Це важливо і для України, бо у нас існують тенденції переймання», – зауважила Олександра Дворецька.

«Рука» українських націоналістів чи західних «замовників»?

Ніхто з дипломатів до пікетувальників під час акції не вийшов. Водночас, українські міліціонери, які охороняють генконсульство, спробували відігнати учасників акції від будівлі дипломатичної установи, але це їм не вдалося.

Крім того, деякі відвідувачі консульства вступали у дискусію з пікетувальниками, один із чоловіків, який назвався колишнім офіцером Чорноморського флоту Росії, хлюпнув на них водою з пляшки.

Коментуючи подію, Сергій Шувайников, депутат Верховної Ради Криму від прокремлівського «Русского Єдінства», заявив, що за активістами молодіжних і студентських рухів стоять українські політики антиросійського спрямування, а також закордонні «замовники».

Він вважає, що для того щоб «досадити Росії і показати, що ось, у проросійському регіоні, який завжди тяжів до Росії, є такі сили, і, щоб це було більш яскраво – вирішили провести пікет під стінами російського консульства».

За словами Сергія Шувайникова, все це – «зразок недружньої політики тих недружніх політичних сил, які є сьогодні в українській державі і в українському суспільстві».

Правозахисниця Олександра Дворецька сказала Радіо Свобода, що це не остання акція під стінами російського генконсульства – кримська соціально активна молодь і далі активно реагуватиме на події в сусідній Росії, бо «її доля, справді, не байдужа кримчанам».
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG