Доступність посилання

ТОП новини

В Україні гостро стоїть проблема безкоштовного донорства – фахівці


Донорство є популярним в усьому світі. На фото – донори з В’єтнаму
В Україні гостро стоїть проблема безкоштовного донорства. Про це у День донора, який відзначають у світі сьогодні, заявила керівник фонду допомоги онкохворим дітям «Краб» Лариса Лавренюк.

Водночас, як розповіла Лавренюк, в Україні є люди, які заробляють гроші донорством. «Я була вражена, коли побачила людей на одній із станцій переливання крові. М’яко кажучи, аудиторія дуже сумнівна. Ці люди просто намагаються заробити грошей, причому невелику суму – 99 гривень», – сказала вона.

На думку експерта, варто пропагувати безкоштовне донорство, як це роблять Італія та Німеччина. «У цих країнах люди «святкують» своє повноліття на станціях переливання крові. Цим самим вони приймають перше доросле рішення на користь життя», – зазначила Лариса Лавренюк.

Як заявила журналістам голова Шевченківської районної організації Товариства Червоного Хреста Наталія Пономарьова, донорство в Україні нині не користується популярністю. «Перш за все, потрібна пропаганда донорства з боку держави, як це було за радянських часів, а також відповідна нормативно-правова база, що регулюватиме цю сферу», – вважає Пономарьова.

До Всесвітнього дня донора в Україні відкрили електронну базу донорів «Кровообіг». Як розповіла координатор проекту Марина Бей, заповнивши на сайті анкету, можна знайти потрібного донора або ж стати ним. На думку ініціаторів проекту, створення такої бази дасть змогу поінформувати населення про проблеми у сфері донорства та полегшити пошук донорів.
XS
SM
MD
LG