Доступність посилання

ТОП новини

Електронна база «Кровообіг» допоможе знайти донорів


Наталія Фоміна


Київ – Україна має вдвічі менше запасів донорської крові, ніж цього вимагають міжнародні стандарти. До Всесвітнього дня донора з ініціативи учасників проекту «Кровообіг» відкрили електронну базу донорів. Це спростить процес пошуку донора та заохотить добровольців здавати кров.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, в Україні заготовляють 8 мілілітрів крові на одну людину, тоді як потрібно не менше 12-15. Українці не поспішають ділиться своєю кров’ю.
Немає свідомого розуміння проблеми нестачі донорської крові
Лариса Лавренюк

«Люди не хочуть здавати кров, тому що немає свідомого розуміння проблеми нестачі донорської крові. Також причина у тому, що сума грошей, яка передбачена законодавством невелика, близько ста гривень. А що сьогодні сто гривень? Це мало, тому люди неохоче йдуть. Існує також проблема здорових донорів, шість із десяти людей не можуть бути донорами за станом здоров’я», – пояснює керівник фонду допомоги онкохворим дітям «Краб» Лариса Лавренюк.

Однак є люди, які здають кров безкоштовно. Волонтер Асоціації молодих донорів України Олександр Горган здає кров кожні два місяці і ображається, коли йому пропонують гроші.
Дитина його знайомого після автокатастрофи перебувала в опіковому відділенні і потребувала термінового переливання крові
Олександр Горган

«Вперше я здав кров у 2005 році на прохання свого друга, – каже він. – Дитина його знайомого після автокатастрофи перебувала в опіковому відділенні і потребувала термінового переливання крові. Після цього я зрозумів, що потрібно щось робити задля того, щоб зменшити дефіцит крові. Почалась моя діяльність як професійного донора та волонтера Асоціації молодих донорів України».

Олександр Горган переконаний, що донорство корисне, тому що зміцнює психічне здоров’я. На його думку, у людини, яка постійно здає кров, ніколи не виникне питання про важливість її життя.

«База автоматично підбирає людей»

Щоб той, хто хоче здати кров і той кому вона потрібна як повітря швидше зустрілися – в Україні відкрили електронну базу донорів «Кровообіг».

Як користуватися базою, розповіла координатор проекту Марина Бай. «Людина, яка шукає донора реєструється у базі і відправляє заявку. База автоматично підбирає людей. Після того, як донора знаходять, йому відправляється лист із пропозицією здати кров. Якщо донор погоджується, йому надсилаються координати і він вже контактує з тією людиною, яка потребує донорської крові», – зазначила Марина Бай.

Електронна база донорів «Кровообіг» вже працює. На 14 червня там зареєструвалося 37 осіб. І кількість тих, хто хоче здати кров, зростає.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG