Доступність посилання

ТОП новини

В Україні гарні стадіони і доброзичливі люди – чеський футбольний коментатор


Прага – «В Україні – найкращі в Європі стадіони і дуже доброзичливі, відкриті люди», – зазначає Яромір Босак, відомий у Чехії футбольний коментатор, журналіст головного чеського громадського телеканалу ČT-24. Яромір Босак зараз перебуває в Україні, звідки в прямому ефірі веде свої репортажі з футбольних міст Євро-2012. А в інтернеті враження з України він записує до свого щоденника, що має назву «Українська місія Яроміра Босака».

– Пане Босак, як, на Вашу професійну думку, підготувалась Україна до Євро-2012?

– Що стосується чисто футбольної підготовки, тобто оснащення стадіонів, то все на високому рівні. Зі свого багаторічного досвіду, коли порівнюю ваші стадіони з іншими, які бачив у світі, повинен сказати з усією відповідальністю, що як оснащення центрів для преси, коментаторських кабін, підходів до стадіону – все це зроблене на «відмінно», тут я не бачу ніяких проблем.

– Що не вдалось зробити організаторам, де приховані проблеми?
Якщо говорити про проблеми, то це питання інфраструктури

– Якщо говорити про проблеми, то це питання інфраструктури. З цього боку Україна так добре не підготовлена: або роботи не велись швидко, або не було стільки коштів, як на початку мислилось, а може, вони вилетіли десь в іншому напрямку. Наприклад, якщо ви прилетите до Донецька чи Львова, де зведені нові летовища чи термінали, то ці будівлі не здані в експлуатацію. Обслуговування тисяч пасажирів відбувається в старих, зовсім не придатних для цього приміщеннях. Повсюди стоять черги, зрозуміло, що журналісти й вболівальники сердяться, їм це не подобається. Ясно, що це не сприяє доброму образу України.

– Що під час Євро в Україні Вам сподобалось найбільше?

– Якщо ви подивитись на людей, то до кого б ви не звернулись зі своєю проблемою, люди вам допоможуть, вони повсюди охоче відгукуються. Мене вразило, скільки молодих людей працюють добровольцями на стадіонах і як гарно вони розмовляють англійською. Але і в містах, якщо ви, наприклад, загубились, то без проблем зверніться до них і вони вам порадять. З цього погляду все в порядку. Тому так шкода цієї непідготовленості у сфері інфраструктури.

– В Україні, я знаю, Ви вперше. Що можете назвати своїм найбільшим українським враженням?
Хто на цих стадіонах буде грати після того, як закінчиться Євро-2012, коли ще вони будуть заповнені так, як зараз?

– По суті, у Львові я був всього кілька годин, найдовше буду в Києві та Донецьку. Для мене на сьогодні найбільшим враженням, з фахового погляду, справді залишаються ваші стадіони. Я не чекав такого високого рівня, вам багато хто в Європі може позаздрити, як вони підготовлені. Однак маю запитання: хто на цих стадіонах буде грати після того, як закінчиться Євро-2012, коли ще вони будуть заповнені так, як зараз? Я не можу собі уявити, що у Львові на матчі національної ліги ходитиме 30 чи 35 тисяч людей. Але стадіони зведені, й саме вони є моїм найбільшим враженням.

– Якої думки Ви про дебютантів – українську збірну?
Українська збірна здивувала більшість футбольних фанів

– Що стосується цієї першої гри, то українська команда мене дуже вразила. Загальна думка була, що це аутсайдер, який не має тієї фахової якості, щоб протистояти сильним командам. Зі шведами вам все вдалось чудово і завдяки Шевченкові. Я дивився з ним інтерв’ю після гри по українському телебаченню, мушу вам сказати, що так схвильованого чоловіка я вже давно не бачив. Говорили, що він уже має вік, а він забив два голи, тобто саме він здобув перемогу в матчі зі шведами. Це гарна емоційна історія з Євро. І в цілому українська збірна здивувала більшість футбольних фанів.

– Яким є Ваш прогноз, хто здобуде перемогу на Євро-2012?

– Після того, як я подивився перші матчі, також я коментував гру Німеччини з Голландією, то мені видаються дуже сильними німці, хоча на самому початку чемпіонату фаворитами я вважав голландців. Тепер я ставлю на німців, а також, можливо, на одну із двійки команд Іспанія – Італія.

Читайте більше тут:
  • Зображення 16x9

    Оксана Пеленська

    Працюю в Українській редакції Радіо Свобода 25 років, також стільки само років займаюсь історією української еміграції в міжвоєнній Чехословаччині. Закінчила славістику у Львівському університеті імені Івана Франка (1970 рік, диплом з відзнакою), протягом 1986–1989 років навчалась в аспірантурі Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені Максима Рильського НАН України. У 1992 році – стипендія Гетті Фундації (Getty Foundation, USA). До 1992 року працювала вченим секретарем Львівської національної галереї мистецтв. Протягом 1993–1995 років – керівник канцелярії посольства України в Чеській Республіці.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG