Доступність посилання

ТОП новини

Сирійська опозиція закликає ООН повернути місію спостерігачів у країну


Заступник міністра закордонних справ Сирії Файсал аль-Мікдад і голова місії спостерігачів ООН в Сирії Роберт Муд
Сирійська національна рада, що об’єднує сили, які протистоять режиму президента Башара Асада, висловила здивування з приводу призупинення діяльності групи спостерігачів ООН під керівництвом генерала Роберта Муда. У заяві, оприлюдненій сьогодні вночі, опозиція закликає Раду Безпеки ООН ввести в Сирію збройні загони миротворців.

У документі, який цитує агентство France Presse, говориться, що припинення патрулювання «грає на руку» режиму Асада і позбавляє будь-якої підтримки рядових сирійців.

Тим часом, за повідомленнями правозахисників, урядові війська сьогодні продовжують обстріл окремих районів міста Хомс. Там більше сотні поранених, відчувається нестача продовольства і медикаментів. Повстанці побоюються, що якщо урядові війська прорвуться в ці райони, близько тисячі сімей, які залишаються там, будуть убиті.

Учора стало відомо, що місія моніторингу ООН у Сирії зупинила спостереження і патрулювання з огляду на зростання насильства в цій країні. Голова місії генерал Роберт Муд заявив у суботу, що кровопролиття, що триває, стало значним фактором ризику для роботи спостерігачів і перешкоджає виконанню завдань.

За оцінками ООН, від початку повстання проти влади Сирії в березні минулого року і його придушення в країні загинули з обох сторін конфлікту понад 10 тисяч осіб, здебільшого цивільних.
XS
SM
MD
LG