Доступність посилання

ТОП новини

На Прикарпатті урочисто вшанували пам’ять воїнів Карпатської Січі


Августин Волошин
На Прикарпатті сьогодні урочисто вшанували пам’ять воїнів Карпатської Січі. Як повідомили УНІАН у Яремчанській міській раді, у селі Яблуниця на Яблуницькому перевалі відбулися панахида та віче з нагоди 73-ї річниці від дня загибелі та 16-ї річниці від дня перепоховання воїнів Карпатської Січі.

Представники влади Івано-Франківської та Закарпатської областей, ветерани Української повстанської армії, лідери патріотичних партій та організацій, громадськість спільно вшанували пам’ять юнаків, які одними з перших загинули в боротьбі за незалежність України. Священики біля Пам’ятного хреста відслужили поминальну панахиду.

73 роки тому на землях Закарпаття з ініціативи Августина Волошина було проголошено Українську незалежну державу. Карпатська Україна – офіційна назва автономної Української республіки у складі Чехословаччини у 1938-1939 роках та Української незалежної держави на Закарпатті у березні 1939 року.

Військовим органом Карпатської України була організація «Карпатська Січ». У ніч на 14 березня 1939 року Угорщина за підтримки гітлерівської Німеччини розпочала агресію проти Карпатської України. Наприкінці березня 1939 року президент республіки Волошин і частина уряду виїхала в еміграцію.
XS
SM
MD
LG