Доступність посилання

ТОП новини

У США вирішили тимчасово не депортувати нелегальних мігрантів


Нью-Йорк – У США рішення президента Барака Обами про тимчасове припинення примусової депортації нелегальних іммігрантів молодого віку викликало жваву і неоднозначну реакцію у суспільстві. Прихильники імміграційної реформи вітають розпорядження президента, а критики звинувачують Обаму у політичній грі з метою схилити на свій бік іспаномовних виборців, так званих латинос, адже нелегали йдуть переважно з країн Латинської Америки.

Для припинення депортації нелегальний іммігрант повинен відповідати кільком умовам. Він має бути молодшим 30 років, потрапити до США малюком або у віці до 16 років, а його поведінка не має загрожувати ані національній безпеці, ані громадському порядку, тобто він не скоїв жодного злочину. Такий нелегал має право на дворічну зупинку депортаційного процесу і на дозвіл працювати.

«Поставте себе на їхнє місце. Уявіть собі, що ви все своє життя все робили правильно: добре навчалися у школі, сумлінно працювали, можливо, навіть школу закінчили з відзнакою. І зненацька вам загрожує депортація до країни, про яку ви нічого не знаєте», – сказав президент США Барак Обама журналістам у Білому домі.

Обама підкреслив, що, на його думку, немає сенсу депортувати талановитих молодих людей, які фактично вже стали американцями. Якби Конгрес ухвалив імміграційну реформу, пропоновану законодавцями від обох партій, ці молоді люди могли б працювати, започатковувати свої підприємства, служити у Збройних силах, сказав Обама. Він звинуватив республіканців у Сенаті у гальмуванні розгляду законопроекту.

Припинення депортації – не амністія для нелегалів

Барак Обама наголосив, що його розпорядження не є ані амністією для нелегалів, ані шляхом до громадянства, ані постійним рішенням. Це, за його словами, «тимчасовий проміжний захід», який «дасть певне полегшення й надію талановитим, енергійним і патріотичним молодим людям». Водночас критики звинувачують Обаму у бажанні привабити виборцв-латинос.

Цікава у цьому плані підкреслено стримана реакція на розпорядження Білого дому з боку Мітта Ромні – кандидата від Республіканської партії на президентських виборах, що відбудуться у США у листопаді. Ромні, який добре знає, що переважна більшість латинос голосувала за Обаму на виборах у 2008 році, і сам вельми зацікавлений у голосах іспаномовних виборців.

Представники його штабу кажуть, що не виключено, що Ромні запросить балотуватися на віце-президента іспаномовного сенатора Марко Рубіо. «Я погоджуюсь з Марко Рубіо, який займався цією проблемою. Він казав, що проблема нелегальних іммігрантів надзвичайно важлива. Ми мусимо знайти довготермінове рішення, але дія президента Обами робить довготермінове рішення значно складнішим», – заявив Ромні.

Обаму звинувачують у цинізмі

Натомість інший республіканець, депутат законодавчих зборів штату Каліфорнія Тім Доннеллі гостро розкритикував розпорядження Обами.

Це – цинічний хід, залицяння до нелегалів з метою здобути голоси
Тім Доннеллі

«Я вважаю це цинічним ходом, залицянням до нелегалів з метою здобути голоси. Проблема та, що він робить це за рахунок наших дітей, які нині шукають роботу. У нас зараз найвищі показники безробіття серед молодих людей з часів Другої світової війни», – заявив Доннеллі.

У рік президентських виборів на будь-який крок президента Обами опоненти дивляться крізь призму здобування голосів. Саме цим зокрема пояснювали підтримку Обамою реєстрації одностатевих шлюбів, про яку президент заявив у травні цього року.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG