Доступність посилання

ТОП новини

Співпраця України і Митного союзу у форматі «3+1» нереальна – міністр Євразійської економічної комісії


Співпраця України і Митного союзу Росії, Білорусі і Казахстану у форматі «3+1» нереальна. Про це сьогодні на прес-конференції в Москві повідомила міністр з основних напрямків інтеграції і макроекономіки Євразійської економічної комісії (єдиного постійного регулюючого органу Митного союзу і Єдиного економічного простору) Тетяна Валова. Як повідомляє УНІАН, вона також підкреслила, що відносини з Україною завжди носитимуть «особливий характер».

«Ти можеш прийняти всі зобов’язання, які є в цьому об’єднанні, або не приймати ніяких зобов’язань і не отримувати ніяких прав. Якоїсь середньої можливості бути не може. Формат «3+1» – нереальний», – сказала Валова.

При цьому Валова зазначила, що саме з Україною був початий процес формування ЄЕП. При цьому Валова зазначила, що сторони мають новий договір про Зону вільної торгівлі в рамках СНД і цей документ створює більш привілейовані відносини між Україною і Митним Союзом. Вона нагадала, що Російська Федерація на відміну від України цей документ не ратифікувала.

28 червня 2011 року Президент України Віктор Янукович висловився за підписання рамкової угоди щодо співпраці України з Митним союзом Білорусі, Казахстану і Росії у форматі «3+1». 11 липня 2011 року прем’єр-міністр Росії Володимир Путін повідомив, що російські і українські урядові експерти активно працюють над запропонованим Україною варіантом співпраці з Митним союзом за схемою «3+1». 24 серпня 2011 року Президент Росії Дмитро Медведєв заявив, що Росія не готова запропонувати Україні особливих умов членства в Митному союзі.
XS
SM
MD
LG