Доступність посилання

ТОП новини

Руні: Англія може виграти це Євро (європейська преса)


Прага – Украй суперечлива ситуація в Україні, її малюють західні журналісти з Києва, Харкова, Донецька, Львова та інших міст України під час Євро-2012. Одні заявляють, що в Україні глибоко вкорінена ненависть до чужинців, інші пишуть, що успішному розвиткові України після Євро-2012 заважатиме не лише безправ’я опозиції й вибіркове правосуддя, а й корупція, елементарне невміння українців господарювати, заробляти гроші на таких турнірах, як Євро-2012, коли під час турніру чимало місць на стадіонах залишалися порожніми, а багато кімнат в готелях також не були заповнені гостями Євро. Газети також нагадують, що Євро-2012 триває, і у вівторок у Донецьку вирішиться подальша доля збірної України, яка зустрічається у матчі з Англією.

Низка британських видань, на кшталт Independent, Guardian, The Telegraph не лише очікують на завтрашній матч Україна – Англія в Донецьку, а й вважають, що повернення до лав англійців супер-зірки Вейна Руні – не лише допоможе взяти очки в українців, а й виграти, при можливості, цей турнір. Газети цитують головного тренера Англії Роя Ходжсона, який каже, що не лише не може залишити Руні у вівторок у запасі, а й покладається на нього у перемозі над Україною. Сам же Руні уже готовий перемогти українців, каже, що й Іспанію Англія має перемагати у чвертьфіналі. Окрім того, Вейн Руні скромно заявив, що при даному підборі футболістів у збірній Англії, «вона може виграти цей турнір».

Швейцарська Neue Zurcher Zeitung публікує низку матеріалів про соціально-політичну, економічну ситуацію в Україні на час Євро-2012. Так, Роні Блашке досліджує у своєму матеріалі проблему гомофобії в Україні, на прикладах вихідців із Африки у Києві він розглядає ступінь вкорінення расизму та ненависті до чужинців серед українців. Згідно з даними експертних установ у Києві, які цитує газета зі Швейцарії, майже 60 відсотків іммігрантів вважають, що їхні права в Україні порушуються. А 85 відсотків опитаних іммігрантів стверджують, що вони на собі відчули дискримінацію від поліції, органів влади і юстиції в Україні і висловлюють сумнів, що Євро-2012 допоможе значно змінити на краще ситуацію у ставленні до іммігрантів в Україні. Дехто з них каже, що «ми бачимо лише видиму частину айсберга», а ненависть українців до чужинців за останні роки закріпилася в глибинній частині суспільства і в цьому, як закликають представники іммігрантів, необхідно серйозно розбиратися, шукати причини. Лише суха статистика свідчить, що за останні 6 років в Україні сталося 12 убивств на расистському ґрунті та щонайменше 300 адміністративних «наїздів» на іммігрантів. У статті Роні Блашке також зазначено, що однією з політичних сил, яка не приховує своєї расистської, гомофобської суті в Україні, є націоналістична партія «Свобода».

Джеймс Марсон, кореспондент The Wall Street Journal в Києві, інформує, що на дорогах України з’явилося чимало фальшивих працівників ДАІ, і це змушені визнавати в Міністерстві внутрішніх справ України. На офіційному сайті МВС попереджають, зокрема, численних туристів Євро-2012, що гостей Євро-2012 на дорогах України можуть зустріти так звані фальшиві працівники дорожньої служби, які можуть вимагати хабарі і продавати фальшиві послуги на кшталт «екологічних карт». Представники МВС заявили, що з початку року затримали вже близько 20 «фальшивих» патрулів ДАІ на дорогах України.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG