Доступність посилання

ТОП новини

У Харкові через брак коштів припадає пилом новий орган


Харків – У Харкові в обласну філармонію після кількох відтермінувань таки доставили деталі нового німецького органа. Вартість інструмента – понад мільйон євро. Він мав зазвучати у Харкові ще 3 роки тому. Однак нині навіть встановити орган не можуть: на завершення будівництва органної зали не вистачає коштів і коли вони з’являться, поки не відомо.

У кімнаті за сценою великої зали Харківської обласної філармонії укладені рядами ящики з деталями органа німецької фірми «Александр Шуке». Директору філармонії Юрію Янкові не віриться, що інструмент, на який чекали понад 5 років, уже в його розпорядженні.

У новій, спеціально збудованій залі інструмент мав би зазвучати ще у 2009 році. Але – зі зміною політичного керівництва в області та й в Україні – розірвалися відносини з першим і головним приватним інвестором реконструкції філармонійного комплексу – колишнім головою облдержадміністрації, а нині головою харківської «Батьківщини» Арсеном Аваковим. Його фонд встиг виділити на новий орган 585 тисяч євро, з державного бюджету філармонія отримала ще понад 400 тисяч євро.

Загальна ж вартість інструменту – мільйон двісті тисяч євро. У філармонії тепер усі сподівання на державну підтримку. Через нестачу коштів не можуть завершити і будівництво зали для нового органа. За словами Юрія Янка, у ній буде унікальна акустика, до того ж, там буде зручно розташувати оркестр і хор під час концертів. «Будівництво органної зали не припинялося ні на день. Наразі там кріпляться акустичні дерев’яні плити. Вони з темного дерева, частина зі світлого – все узгоджено з акустиками», – розповідає очільник філармонії.

Орган може зазвучати вже наступного року – влада

Скільки не вистачає грошей для завершення будівництва органної зали, начальник обласного управління культури Дмитро Кузнецов воліє не говорити. Він про це запитує у Юрія Янка, той теж називає приблизну сумму – кілька десятків мільйонів. Водночас в управлінні культури сподіваються, що перший концерт із органом відбудеться вже наступного року.

Якщо ми розпочнемо монтаж наприкінці цього року, то є надія, що десь у середині наступного року зазвучить орган
Дмитро Кузнецов

«Якщо ми розпочнемо монтаж наприкінці цього року, то є надія, що десь у середині наступного року зазвучить орган», – каже Дмитро Кузнецов.

Нині у філармонії чекають на чергову сесію облради, заплановану на 21 червня. На ній депутати можливо виділять на органну залу 6 мільйонів гривень. Тим часом у приватних розмовах філармонійці зауважують, що якби зараз виділили усі необхідні кошти, то монтаж органу розпочали б уже через місяць.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG