Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 03:32

Верховний суд Пакистану припинив повноваження прем’єра країни


Юсаф Раза Ґілані
Верховний суд Пакистану ухвалив сьогодні припинити повноваження прем’єр-міністра країни Юсафа Рази Ґілані.

Як мовиться в рішенні суду, Ґілані втратив право бути членом парламенту, а відтак і прем’єр-міністром, іще 26 квітня – того дня, коли Верховний суд визнав його винним у неповазі до суду.

У рішенні суду сказано, що посада прем’єра вважається вакантною, починаючи з тієї дати, і президент Пакистану Асіф Алі Зардарі має «вжити необхідних заходів, щоб забезпечити продовження демократичного процесу», тобто представити парламентові кандидатуру нового глави кабінету.

За Конституцією Пакистану, визнані винними в таких злочинах, як неповага до суду, не мають права бути депутатами парламенту.

Наприкінці квітня Верховний суд Пакистану визнав Ґілані винним у неповазі до суду і обмежився символічним покаранням, через відмову прем’єра відновити корупційні справи проти президента Зардарі. Ідеться про розслідування, яке здійснювалося у Швейцарії і було закрите на прохання влади Пакистану.

Президент Зардарі заперечує, як політично мотивовані, звинувачення в корупції, які свого часу висунули проти нього у Швейцарії, де заявляли, що він відмивав хабарі через швейцарські банки. Прем’єр Ґілані, крім того, посилався на те, що чинний президент має імунітет від судового переслідування на час перебування на посаді.

Recommended

XS
SM
MD
LG