Доступність посилання

ТОП новини

Верховна Рада розгляне скасування недоторканності Президента


У Партії регіонів вже сказали, що не голосуватимуть за законопроект опозиції
Київ – Верховна Рада у вівторок має розглянути питання про направлення на висновок до Конституційного Суду змін до Конституції України в частині скасування недоторканності Президента, народних депутатів та суддів. Утім, у фракції Партії регіонів заявляють, що не голосуватимуть за відповідний проект закону, оскільки мають свою версію документа. Представники опозиції та пропрезидентської більшості звинувачують одне одного у намаганні затягнути процес скасування недоторканності.

Проект закону «Про внесення зміни до Конституції України (щодо недоторканності)» готовий до розгляду Верховною Радою, повідомив голова парламентського комітету з питань правової політики, б’ютівець Сергій Міщенко. За його словами, відповідне рішення ухвалили на засіданні комітету. Він також нагадав, що законопроект про скасування недоторканності Президента, народних депутатів та суддів внесений представниками опозиції.

Водночас Партія регіонів не має наміру підтримувати цей документ, заявив Радіо Свобода член фракції цієї політичної сили Володимир Олійник. «У нас є законопроект, який, ми наполягаємо, слід ухвалити до завершення каденції. Він з 2009 року, він пройшов Конституційний суд, він усе пройшов. Його треба приймати. Ми ставимо питання не про скасування недоторканності. Ми говоримо про інший механізм. Щоб можна було порушити справу, провести слідчі дії, піти в суд, і, коли буде вирок, одразу Верховна Рада прийме рішення про те, що знімається недоторканність», – сказав Олійник.

На думку Володимира Олійника, опозиція навмисно просуває свій новий законопроект, щоб розпочати процес внесення змін до Конституції з початку, а відтак, унеможливити його завершення нинішнім складом Верховної Ради.

До виборів недоторканість навряд чи скасують – Павловський

Натомість, депутат із фракції «БЮТ-Батьківщина» Андрій Павловський так само пояснює небажання пропрезидентської більшості голосувати за проект закону, який вже включений до порядку денного. На його думку, фракція Партії регіонів пізніше запропонує свій новий варіант документа.

Верховна Рада потихеньку, як було з попередніми законами, покладе його у якусь шухляду, пропустять термін, або не проголосують і просто про нього забудуть
Андрій Павловський
«Це чергова передвиборча профанація, розводка перед виборами. Якщо немає реальних досягнень ні у соціальній сфері, ні в економіці, треба фантоми висувати. Пограються, проголосують у першому читанні, відправлять у Конституційний суд. Так час протягнеться до виборчої кампанії, виберуть нову Верховну Раду, там треба буде ще раз голосувати у першому читання, потім у другому. Та Верховна Рада потихеньку, як було з попередніми законами, покладе його у якусь шухляду, пропустять термін, або не проголосують і просто про нього забудуть», – наголосив Павловський.

Раніше цього місяця Верховна Рада відклала до 20 червня вирішення питання щодо розгляду змін до Конституції в частині скасування недоторканності Президента, народних депутатів та суддів. Зокрема, парламентарі тоді вирішили не голосувати за включення даного документа до порядку денного сесії, а відправити його до профільного комітету, щоб там до 20 червня підготували висновок щодо цього законопроекту.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG