Доступність посилання

ТОП новини

Ассанж із WikiLeaks просить притулку в Еквадору


Фото Джуліана Ассанжа, засновника сайту WikiLeaks, на фоні британського прапору
Британське міністерство закордонних справ визнало, що засновник сайту WikiLeaks Джуліан Ассанж перебуває поза досяжністю британської поліції. У вівторок Ассанж попросив політичного притулку в посольстві Еквадору в Лондоні. Таким чином, Британія не зможе видати Ассанжа Швеції, де його звинувачують у двох випадках сексуального нападу.

За повідомленням британського міністерства закордонних справ, Ассанж перебуває «на дипломатичній території, поза досяжністю поліції». Британський суд відхилив апеляцію Ассанжа 14 червня, його мали видати Швеції, де на нього очікує судова справа за звинуваченням у сексуальному нападі. Ассанж стверджує, що ніякого злочину він не скоював, а його судове переслідування є змовою проти нього людей, яких він викривав на сторінках свого сайту WikiLeaks.

Ассанж опинився у центрі міжнародної уваги у 2010 році після того, як його сайт опублікував сотні тисяч американських дипломатичних депеш та військових документів.

Громадянин Австралії, Ассанж стверджує, що екстрадиція до Швеції – це лише частина плану з його видачі Сполученим Штатам, де йому може загрожувати смертна кара. Ассанжа затримали у Британії у грудні 2010 року, але відпустили під заставу. Від того часу він жив у маєтку свого заможного британського приятеля.

Британська поліція заявила у середу, що своєю втечею до посольства Еквадору Ассанж порушив умови застави, і тепер йому загрожує арешт, як тільки він вийде з дверей еквадорського посольства.

Еквадорський міністр нагадав про міжнародне право

Тим часом міністр закордонних справ Еквадору Рікардо Патіно заявив, що рішення його уряду щодо надання Ассанжу притулку буде базуватися на міжнародному праві.

«Уряд Еквадору розглядає заявку від Джуліана Ассанжа. І яке б рішення не було ухвалене щодо нього, воно буде ухвалене в рамках норм і принципів міжнародного права. Так само будуть враховані традиційна політика Еквадору та його уважне ставлення до прав людини», – зазначив керівник МЗС Еквадору.

Поки що офіційна Швеція утримується від коментарів у цій справі.

Сайт WikiLeaks зчинив політичну бурю, коли опублікував таємні документи, які посилали дипломатичними каналами американські офіційні особи. Ці повідомлення стосувалися війни в Іраку та Афганістані, а також приватних оцінок дипломатів та офіційних осіб представників закордонних урядів та політичної ситуації в різних країнах.

США звинувачує WikiLeaks у тому, що оприлюднення цих документів поставило під загрозу життя американських дипломатів та розвідників.

Американський солдат, якого звинувачують у тому, що він передав WikiLeaks значну частину цих файлів, нині перебуває під слідством. Якщо його визнають винним за 22 звинуваченнями, Бредлі Меннінгу загрожує довічне ув’язнення.
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG