Доступність посилання

ТОП новини

Партія регіонів домагатиметься закріплення двомовності в Конституції – Колесніченко


Фракція Партії регіонів домагатиметься внесення змін до Конституції України щодо запровадження двох державних мов в державі. Про це сьогодні заявив народний депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко.

«Фракція Партії регіонів і Партія регіонів наполягатимуть, щоб ми, нарешті, перейшли до легалізації існуючої в Україні двомовності, і під час роботи Конституційної Асамблеї ми будемо домагатися того, щоб в склад нової Конституції увійшло формулювання про те, що в Україні діє дві державні мови – російська та українська», – сказав він.

За словами Колесніченка, які наводить агентство УНІАН, треба поставити крапку в цьому питанні.

Конституційна асамблея – спеціальний допоміжний органу при Президентові з метою напрацювання пропозицій щодо змін до Конституції України. Асамблея планує розробити проект закону про внесення змін до Конституції України наприкінці наступного року або на початку 2014-го. Опозиція до цього органу не ввійшла.

5 червня Верховна Рада ухвалила законопроект «Про засади державної мовної політики» у першому читанні. У пояснювальній записці, зокрема, зазначається, що в разі ухвалення законопроекту російська мова має стати регіональною в 13 адміністративно-територіальних одиницях України з 27, – як вважає опозиція, за рахунок української. Також опозиція заявляє, що голосування за законопроект відбувалося з порушеннями – частина депутатів особисто не голосувала за цей законопроект, але їхні голоси враховані.
XS
SM
MD
LG