Доступність посилання

ТОП новини

Прокурори в Норвегії хочуть, щоб Брейвіка визнали психічно хворим


На суді над ультраправим екстремістом Андешем Берінґом Брейвіком у Норвегії прокурори попросили сьогодні суд визнати масового вбивцю психічно хворим і направити його на примусове психіатричне лікування.

Сьогодні прокурори почали викладати свою позицію на процесі після майже 10 тижнів заслуховування свідчень.

33-літнього Андеша Берінґа Брейвіка судять за звинуваченнями в тероризмі. Він визнає вбивство 69 людей у молодіжному таборі на острові Утея неподалік столиці Норвегії Осло і влаштуванні вибухів у самій столиці, в яких загинули ще 8 людей, але не вважає себе винним і стверджує, що рятував Норвегію від імміграції і мультикультуралізму.

Раніше два окремі висновки психіатрів дали Брейвікові протилежні діагнози: за одним він потерпає на психічну хворобу й неосудний, автори іншого визнали Брейвіка психічно здоровим. Суд, серед іншого, має вирішити, який висновок він визнає за дійсний і, відповідно, чи осудний узагалі Брейвік. Суд має ухвалити рішення про це до 24 липня.

Якщо Брейвіка визнають осудним, його засудять на термін до 21 року за ґратами (з можливістю для суду продовжувати цей термін). Якщо ж його визнають психічно хворим, то відправлять на примусове лікування у психіатричну лікарню на невизначений термін. Сам Брейвік раніше заявляв, що в разі визнання осудним не оскаржуватиме вирок, і, навпаки, називав другу можливість «гіршою від смерті».
XS
SM
MD
LG