Доступність посилання

ТОП новини

Поляки вибачаються за розмови по радіо про ґвалтування українок (європейська преса)


Прага – Західна преса продовжує висвітлювати перебіг Євро-2012 у Польщі та Україні. Оглядачі звертають увагу на спростування самими британцями та іншими західними журналістами попередніх інсинуацій у лондонських ЗМІ з приводу нібито небезпеки расизму та насильства в Україні для англійських вболівальників. А в Польщі обговорюють скандальні тексти своїх радіожурналістів із радіо Eska ROCK, де йшлося, на тлі футболу, про приниження і навіть про ґвалтування українок, які працюють на польських господарів. Оглядачі також інформують про ймовірність зустрічі спеціальних посланців Європарламенту Квасневського і Кокса з Юлією Тимошенко.

Польська Gazeta Wyborcza розповідає про наростання скандалу довкола висловлювань в одній з радіопрограм польської радіостанції Eska ROCK її ведучими Кубою Воєвудським та Міхалом Фігурським образливих слів на адресу українок, що працюють в Польщі, Воєвудський: «Знаєш, що зробив після того матчу (Англії) з Україною? Повівся, як справжній поляк?...» «Копнув свого пса? – запитав його Фігруський. «Ні, вигнав свою українку», – сказав Воєвудський. Газета цитує й дальшу частину їхньої розмови: Фігурський: «А то добрий намір… Мені то не спало на думку… Знаєш що? Я зі злості їй не заплатив би…» Воєвудський: «Знаєш що, то її поверну, заберу гроші і знову вижену…» Фігурський: «Скажу тобі, якби моя була трохи гарніша, я б її ще зґвалтував…» Воєвудський: «Ееее… Я не знаю, як моя навіть виглядає, бо вона завжди на колінах…».

Ця розмова польських журналістів викликала обурення в Україні, і Міністерство закордонних справ вимагало вибачення з боку поляків. Керівництво радіостанції Eska ROCK в особі голови правління Богуслава Потоньца вибачається і заявляє, що, насправді журналісти Воєвудський та Фігурський висміювали стереотип деяких представників польського суспільства. Самі журналісти також вибачаються. Фігуруський каже: «Насправді люблю українців і маю родичів в Україні». За справу також взялися в Раді з радіо і телебачення Польщі та місцева прокуратура. Gazeta Wyborcza також інформує, що «це не перший вибрик таких суперечливих радіопрограм у Польщі», раніше мали місце двозначні висловлювання щодо темношкірих громадян цієї країни. Польське законодавство, у разі визнання наявності факту расових образ у словах журналістів, передбачає ув’язнення їх на термін до 3 років.

Інша польська газета – Rzeczpospolita – інформує про те, що «колишній президент Польщі Александр Квасневський та колишній голова Європарламенту Пат Кокс найближчої неділі зустрінуться в Харкові з колишнім Прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко». Газета відзначила, що таку згоду посланцям Європарламенту дала українська пенітенціарна служба. Зустріч із Тимошенко відбудеться в лікарні Харкова, де зараз перебуває на лікуванні лідер української опозиції.

Лондонська The Telegraph інформує, що нині британські вболівальники прокинулись і подолали страхи перед поїздками на Євро-2012 до України. Тисячі англійських фанів, як повідомляє газета, вже шукають зайві авіаквитки до Києва чи квитки на матч чвертьфіналу Євро Англія – Італія, який відбудеться на Олімпійському в столиці України цієї неділі.

Польська Gazeta Wyborcza публікує матеріал свого журналіста в Україні, який каже про провал похмурих залякувань у британській пресі щодо нібито небезпеки подорожей англійських фанів на Євро-2012 до України. Газета цитує слова англійського тренера Роя Ходжсона, який був приємно здивований прийомом англійців у Донецьку. «Для вболівальників з Англії, з їхніми євро і фунтами, Донецьк виявився раєм, пиво коштує тут менше ніж одне євро», – звертає увагу на реакції англійців на українську дійсність газета з Варшави.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG