Доступність посилання

ТОП новини

Луценко не винен – два свідки обвинувачення


Київ – Юрій Луценко на посаді міністра внутрішніх справ не порушував закону – про це заявили два свідки обвинувачення у справі екс-міністра на засіданні Печерського суду Києва. Луценка, засудженого раніше до 4 років позбавлення волі у справі про надання квартири його водієві, тепер звинувачують у незаконному стеженні за фігурантами справи отруєння Президента Віктора Ющенка. Засідання супроводжувалося перепалками та взаємними звинуваченнями, зрештою – підсудний звинуватив суддю та прокурора в особистих зв’язках.

На судовому засіданні не припинялося протистояння захисників Юрія Луценка і представників прокуратури довкола статусу справи, в рамках якої МВС стежило за Валентином Давиденком, водієм колишнього заступника голови СБУ Володимира Сацюка. Останній був на вечері, на якій, імовірно, отруїли Ющенка.

Прокурори наполягали, що це оперативно-розшукова справа, яку незаконно продовжили за наказом Луценка. Захист екс-міністра, посилаючись на інструкцію оперативно-розшукової служби, наголошував, що стеження у справі щодо злочину може тривати аж до розкриття злочину, і термін давності такої справи є не меншим за 15 років.

У цьому контексті Юрій Луценко звинуватив прокурорів у спробі фальсифікувати матеріали справи.

«Єдина мета присутності тут двох недорікуватих прокурорів – перешкодити виявленню фальсифікацій у цій справі. Щодо потерпілого Давиденка відбувалися слідчі дії за ознаками злочинів, термін давності яких – 15 років. Отже, МВС не продовжувало цієї справи. Документи про це долучені не в повному обсязі, і прокурори просто бояться, що їх долучать і виявлять фальсифікації», – наголосив Луценко.

Суддю ж Анну Медушевську він порівняв із футбольним суддею матчу Україна – Англія, який не побачив м’яча у воротах прокуратури. І припустив, що вона має якийсь зв’язок із прокурором Миколою Клименком, і тому підігрує стороні обвинувачення.

Свідок взяв відповідальність на розслідування справи Ющенка на себе

Зрештою, прокурор Євген Зінченко сказав, що не знає, як точно називається розшукова справа щодо отруйників Ющенка, чим викликав вибух реготу в залі суду.

Колишній заступник міністра внутрішніх справ Юрія Луценка Петро Коляда підтвердив, що термін розшукових заходів у справі отруєння Ющенка ще не завершився. Він заявив, що не бачив жодних порушень закону з боку свого тодішнього керівника. Про це Коляда заявив на засіданні Печерського суду Києва, який розглядає справу за обвинуваченням Юрія Луценка в організації незаконного стеження за фігурантами справи про отруєння Президента Віктора Ющенка.

«Жодних порушень закону з боку Луценка, зокрема, і в цій справі, я не бачив. Юрій Луценко за своєю посадою не був керівником оперативної служби, і не давав їй доручень щодо оперативно-розшукових дій. Особисто мені він говорив, що справа Ющенка його не цікавить», – сказав він.

Також Петро Коляда наголосив, що за фігурантами отруєння Віктора Ющенка стежили в рамках справи, яка мала термін давності 15 років. А відтак продовжувати її не було потреби. Юрія Луценка звинувачують саме в незаконному продовженні стеження за особами, які були на вечері, де Ющенка, як припускають, отруїли діоксином. Петро Коляда додав, що він особисто не вважає, що Ющенка труїли.

Інший заступник Луценка на посаді міністра внутрішніх справ, Володимир Євдокимов так само підтвердив, що його керівник не порушував закону. І додав, що сам відповідає за справу отруєння українського президента.

«Я контролював, і на мені повна відповідальність за оперативно-розшукові заходи у справі отруєння Ющенка. Якби водій Валентин Давиденко був політиком, і була мета «врізати» йому, щоб не йшов на вибори – це був би злочин», – резюмував свідок.

Це судове засідання довело невинуватість Луценка, наголошує його адвокат Олексій Баганець.

Він згадує твердження свідків та внутрішніх інструкцій МВС про те, що оперативно-розшукова справа щодо отруєння Ющенка не завершилася, а відтак Луценко не порушував жодної юридичної норми.

Натомість прокурор Віктор Клименко подібні оцінки відкидає. Він зауважив, що нинішні свідки допомогли стороні обвинувачення.

«Обидва свідки були корисними для обвинувачення, і підтвердили фактичні обставини справи. Їхні покази не заперечують обвинувального висновку, – запевнив прокурор. – Ми будемо посилатися на цих свідків у обґрунтуванні правильності висунутого обвинувачення. Які норми закону порушив Луценко? Всі ці дані ми оприлюднили в обвинувальному висновку, і зараз нам забракне часу їх повторювати».

Наступне засідання у справі Юрія Луценка має відбутися у Печерському суді 26 червня. Колишній міністр внутрішніх справ перебуває за ґратами вже 545 днів.

Читайте більше тут:
  • Зображення 16x9

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG