Доступність посилання

ТОП новини

Аннан: у Сирії час посилити тиск і на Дамаск, і на повстанців


Кофі Аннан (п) на прес-конференції в штаб-квартирі ООН у Женеві 22 червня 2012 року. Позаду ліворуч – голова місії спостерігачів ООН у Сирії, норвезький генерал Роберт Муд
Спеціальний представник ООН і Ліги арабських держав у Сирії Кофі Аннан заявив у п’ятницю, що країни, які мають у Сирії вплив, повинні посилити свій тиск і на владу країни, і на повстанців, щоб покласти край насильству в Сирії.

Виступаючи в Женеві, Аннан заявив, що час на втілення підготованого ним іще кілька місяців тому і схваленого міжнародною спільнотою мирного плану з шести пунктів збігає. За його словами, він запросив представників провідних держав світу зустрітися в Женеві через тиждень, 30 червня, щоб обговорити це питання.

Але, додав Аннан, виступаючи перед журналістами, іще не відомо, чи відбудеться ця зустріч, і подробиці не будуть відомі до наступного тижня.

Із Сирії також у п’ятницю і влада, і опозиція повідомили про загибель іще близько 25 людей в одному з сіл у провінції Алеппо на півночі країни. Державне телебачення заявило, що 25 цивільних мешканців убили «озброєні терористи», як там нерідко називають сили опозиції. Водночас опозиційні організації стверджують, що 26 убитих були членами проурядового ополчення «шабіха», яке вже не раз звинувачували в нападах на цивільних прихильників опозиції.
XS
SM
MD
LG