Доступність посилання

ТОП новини

Не варто плутати нацизм із націоналізмом – представник ВО «Свобода»


Київ – Меморандум про створення коаліції «Україна без нацизму» підписали у Києві учасники антинацистського правозахисного руху. Вони розповсюдили результати моніторингу явищ, які на їхню думку, є проявами нацизму. Зокрема, йдеться про акції ВО «Свобода» та організацій «Патріот» і «Тризуб». У цих організаціях зазначають, що влада підмінює поняття нацизм і націоналізм. Не перебільшувати проблему радить і колишній Президент України, голова Всеукраїнського правозахисного руху «Україна без нацизму» Леонід Кравчук.

У столичній Дипломатичній академії при МЗС України зібралися представники антинацистських організацій, зокрема Міжнародного правового руху «Світ без нацизму». До річниці початку війни нацистської Німеччини з Радянським Союзом правозахисники підписали Меморандум про створення української коаліції «Україна без нацизму». Спираючись на результати моніторингу, учасники стверджують, що неонацистський рух в Україні набрав загрозливого характеру.

Націонал-фашизм і радикалізація суспільства сьогодні, на жаль, в Україні актуальні
Вадим Колесніченко
«Націонал-фашизм і радикалізація суспільства сьогодні, на жаль, в Україні актуальні. На щастя, цьому є достатньо підтверджень: це реальні неонацистські організації, частина, так званого, руху ультрас. Це проводиться через систему рок-фестивалів або ж через філософію патріотичного виховання», – заявив голова Міжнародного антифашистського фронту, народний депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко.

Підтримав цю думку й голова правління Всеукраїнського правозахисного руху «Україна без нацизму» Андрій Гаджаман. За його словами, марш, який проводило ВО «Свобода» до дня народження Степана Бандери, мав ознаки нацизму.

«Якщо ви не бачили трьохтисячний факельний марш у Львові зі свастикою, проведений у січні цього року, то мені шкода», – зауважив Гаджаман.

Не варто плутати нацизм із націоналізмом – Мірошниченко

Член політради ВО «Свобода» Ігор Мірошниченко відкидає звинувачення у нацизмі й звинувачує опонентів у підміні понять «нацизму» і «націоналізму».
Смолоскипна хода – це завжди красиво, зміцнює патріотичні почуття, додає людям інформації про те, що за радянських часів замовчувалось, перекручувалось
Ігор Мірошниченко

«Ці марші нічого спільного з нацизмом не мають. Смолоскипна хода – це завжди красиво, завжди зміцнює патріотичні почуття, додає людям знань і інформації про те, що за радянських часів замовчувалось, перекручувалось або обростало міфами. Такі марші проводились, проводяться і будуть проводитись», – наголосив Мірошниченко у коментарі Радіо Свобода.

Не перебільшувати проблему радить і перший всенароднообраний президент України, голова Всеукраїнського правозахисного руху «Україна без нацизму» Леонід Кравчук.
Я хочу, щоб ми усвідомлювали: боротись потрібно з реальними проблемами, а не з вітряками
Леонід Кравчук

«Не можу сказати, що в Україні нема проблем. Але на державному рівні їх нема, – зазначає він. – Це окремі групи, окремі журналісти, які дозволяють собі висловлюватись з цього приводу. Я хочу, щоб ми усвідомлювали: боротись потрібно з реальними проблемами, а не з вітряками».

Леонід Кравчук додав, що подібні проблеми існують і в інших країнах, які не виставляють їх самі перед світом на перше місце.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG