Доступність посилання

ТОП новини

Німеччина підтримає українську медицину


Київ – У Києві сьогодні підписали українсько-німецьку Угоду про співпрацю у медичній галузі. Фактично, це – початок здійснення програми «Підготовка медичних кадрів для перинатальних центрів», що дозволить понад шестистам українським лікарям упродовж найближчих двох років стажуватимуться у клініках України та ФРН. Першими розпочнуть навчання 27 червня медики (акушери-гінекологи та неонатологи) Дніпропетровського перинатального центру.

Партнерська програма, яка передбачає підготовку та навчання українських медиків у сучасних перинатальних центрах України та у німецьких клініках – це продовження співпраці медиків двох держав. Адже не секрет, що українська медицина потребує не просто реформ, а інтелектуального, наукового і технічного оновлення та модернізації. Про це говорив посол ФРН Ганс-Юрген Гаймзьот, підписуючи угоду.

«Це – ще один крок у поглиблення нашого співробітництва, яке триває упродовж кількох років. Так, 2007 року ми підписали з Україною угоди про співпрацю у боротьбі зі СНІДом та про підтримку Німеччиною реформування психіатричної допомоги в Україні. Відтак ми розпочинаємо новий модельний проект у сфері акушерства, гінекології та неонатальної допомоги, тобто, ідеться про допомогу новонародженим», – зазначив німецький посол.

Ганс-Юрген Гаймзьот також повідомив: серед викладачів і тренерів – професори таких потужних медичних центрів Європи, як Університетська клініка Франкфурта, Берлінський гінекологічний центр, Перинатальний центр у Бонні. На думку дипломата, реалізація українсько-німецької програми дозволить встановити безпосередні контакти між лікувальними закладами, науковими установами, а також між лікарями та вченими, які рятують життя немовлят та їхніх матерів.

Програма допоможе знизити дитячу та материнську смертність

Здійснення програми, серед іншого, допоможе знизити дитячу і материнську смертність: за різними даними, в Україні через кадрові та технічні проблеми на тисячу немовлят припадає більш як 10 смертей; у сільській місцевості помирають породіллі, які не можуть отримати своєчасно кваліфіковану медичну допомогу. На цьому наголосила заступник голови Адміністрації Президента України Ірина Акімова.

За її словами, поліпшити рівень кваліфікації педіатрів та акушерів-гінекологів, модернізувати медичні центри та пологові будинки – завдання Національної програми «Нове життя», яке здійснює українська влада.

А говорячи про програму українсько-німецького партнерства, Акімова зазначила: «Починається трирічний проект активних, цікавих і корисних тренінгів для наших фахівців. Тренінги проходитимуть і на території України, і у кращих німецьких клініках, про які говорив пан посол. Із 600 учасників 15 осіб зможуть стажуватись у ФРН, у найкращих спеціалізованих центрах (клініках). Інші ж учасники у рамках дворічних тренінгів працюватимуть у вітчизняних спеціалізованих центрах із українськими колегами та німецькими фахівцями».

Реальні дії у рамках програми

Згідно з програмою «Нове життя», у Києві, Дніпропетровську та на Кіровоградщині відкриті три сучасні перинатальні центри: саме у них німецькі лікарі проводитимуть семінари для українських колег, зауважила Акімова.

У найближчі роки, президентська команда обіцяє відкрити та оснастити сучасним обладнанням перинатальні центри та центри з допомоги новонародженим та породіллям у 20 містах України: це – одна з програм Державного агентства з управління національними проектами. Про це поінформував ЗМІ директор агентства Владислав Каськів. «Україна має докласти зусиль, щоб створити щільну кооперацію з західними країнами у галузі акушерства, неонатології», – зазначив Каськів.

Подібна співпраця, налагодження партнерства між медиками України та ФРН – це шанс на порятунок маленьких українців, які щойно прийшли у цей світ, але можуть загинути через проблеми зі здоров’ям, зауважив німецький посол Ганс-Юрген Гаймзьот.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG