Доступність посилання

ТОП новини

Іноземні футбольні фани, ЧАЕС і «секретний Київ»


Київ – Оглядові екскурсії Києвом, відвідини православних київських святинь та Чорнобильської зони користуються найбільшим попитом європейських футбольних уболівальників. Про це повідомили керівники Інформаційного туристичного бюро Києва та Фан-посольства Євро-2012.

45-річний Пітер – фанат збірної Англії. Корінний мешканець Лондона, він намагається супроводжувати свою збірну на міжнародних турнірах. В Україні Пітер не вперше, з усього вже побаченого раніше найбільше вразила поїздка до Чорнобиля. Як зазначає Пітер, це була його мрія, оскільки рік тому він відвідував Україну.
Це небезпечно, але водночас пізнавально: побачити на власні очі, що люди наробили

«Я, насправді, приїхав подивитися футбол, це все-таки чемпіонат Європи! – каже він. – Рік тому побував у Львові та Києві, а відтак мріяв потрапити у Чорнобильську зону. Це небезпечно, але пізнавально: побачити на власні очі, що люди наробили. Перед поїздкою у зону я відвідав музей Чорнобиля, який мене просто вразив. А після повернення з Чорнобиля я ще з більшою насолодою, ніж раніше, прогулююсь Києвом і переконуюсь, що це дуже красиве місто!»

За словами Пітера, він заздалегідь, наприкінці квітня, через інтернет зробив відповідний запит до Інформаційного туристичного бюро Києва і переслав необхідні для запланованої поїздки документи. За правилами, для оформлення права на відвідини Чорнобильської АЕС та 30-кілометрової зони довкола, необхідні 10 робочих днів. У ці дні, за даними прес-служби Міністерства з питань надзвичайних ситуацій України,охочих відвідати Чорнобильську зону побільшало у десятки разів, але потрапити туди вони зможуть не раніше 7-8 липня, якраз через необхідність уладнати формальності.

Київ фанатський – Київ туристичний

Один із засновників Інформаційного туристичного бюро Києва, автор понад двохсот екскурсій Києвом Арсеній Фінберг відзначив, що київські туристичні оператори та екскурсоводи підготували чимало маршрутів, цікавих для уболівальників, – від історії Києва та України до становлення українського футболу та національних культур. У розмові з Радіо Свобода Фінберг розповів, які екскурсії користуються найбільшим попитом у фанів.

«Навряд чи здивую Вас, якщо стажу, що це була екскурсія пивними закладами Києва («Pub Walk» так званий), екскурсія у Києво-Печерську лавру, Музей Другої світової війни. Іноземців вельми зацікавила екскурсія «Комуністичний Київ», яка розповідала про радянські реалії нашого міста, а також – екскурсія «Секретний Київ», яка розповідає про усілякі незвичності та приховані таємниці Києва», – зазначає Фінберг.

Екскурсії проводять фахівці з належною кваліфікацією і знанням щонайменше двох іноземних мов, каже Фінберг. Він також повідомив, що на час турніру Євро збільшив кількість персоналу за рахунок кваліфікованих екскурсоводів.

«У ці дні багатомовні, освічені історики, києвознавці, молоді науковці, які мають підготовку гідів, на вагу золота! Кожен із них знаходить своє місце і провадить цікаві екскурсії, враховуючи специфіку цьогорічних гостей столиці України: фанати національних збірних – це не багаті клубні уболівальники, не консерватори. Це здебільшого люди активні, легкі на пригоди», – зауважує Фінберг.

Фан-посольство: уболівальників приїхало не менше, ніж очікувало УЄФА

Екскурсоводам допомагає київське Фан-посольство – громадська організація, яка опікується фанами команд-учасниць Євро-2012. Керівник цієї інституції Ольга Михайленко повідомила ЗМІ, що за перші три тижні турніру, згідно з опитуванням європейських уболівальників, найбільше їм сподобались київська фан-зона, Дніпровські кручі, унікальна архітектура та старовинні храми міста.

А найбільше вразила щирість і щедрість киян, які охоче допомагали іноземцям в разі потреби.
Дуже допомогла ініціатива українців «Дружня Україна» («Friendly Ukraine»)
Ольга Михайленко

«Дуже допомогла ініціатива українців «Дружня Україна» («Friendly Ukraine»), завдяки їй в українських родинах у приймаючих містах, а також у Дніпропетровську та Одесі, розселено більш як тисячу європейських уболівальників», – каже Ольга Михайленко.

За даними Фан-посольства, найбільше уболівальників делегували Швеція (близько 26 тисяч), Нідерланди (понад 17 тисяч), Німеччина (10 тисяч осіб), Іспанія і Португалія (до 6 тисяч уболівальників з кожної з цих країн). І це лише організовані групи фанів, кількість уболівальників, які приїхали приватно, наразі не відома.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG