Доступність посилання

ТОП новини

«Святкувати День Конституції немає сенсу» (огляд преси)


Київ – У сучасній Україні є чимало свят і святкувань, що дивують своїм абсурдом чи недоречністю. День Конституції «Газета по-українськи» вважає якщо не лідером у цьому, то принаймні одним із таких. З одного боку, 28 червня 1996 року справді важливе для незалежної України, визнає видання. Однак природа події та наслідки її для держави роблять дату, скоріше, негативною. До того ж, той процес започаткував сумнозвісну українську традицію ставитися до Конституції та до інших законів насамперед як до інструментів досягнення своїх політичних чи приватних цілей. Згодом закладені в Основному законі положення дозволили Леоніду Кучмі встановити диктатуру. Тепер до цього ж іде Віктор Янукович. Конституція України ніколи не зупиняла тих, хто мав бажання й можливості нею знехтувати. Сьогодні це набуло ознак епідемії. Про це йдеться в статті «Святкувати День Конституції немає сенсу».

Хто вітає проведення Євро, автоматично підтримують дії влади. Підписуються під вироками Тимошенко та Луценку. Мовчки ковтають неправдиві фінансові звіти. Саме ж Євро – свято пива та сосисок. Так починається стаття в газеті «День». Однак далі видання констатує, що футбольно-пивний, звісно, не найвищий, не найшляхетніший та не найбільш осмислений з усіх можливих патріотизмів. Але треба чесно зізнатися: український народ у більшості своїй наразі на більше не здатний. Тому варто використовувати кожен, навіть найменший, шанс «скріпити» країну. Заголовок статті: «Вистраждана принциповість чи невиправданий максималізм?».

А ось автор іншої публікації в «Дні», що має заголовок «Чи здобуде українська нація справжню єдність на ґрунті футболу?» переконаний, що побудований позитив і перемоги на пиво-футбольному ґрунті Україна не матиме й не зможе мати – окрім хіба що тих, де все вирішуватимуть великі гроші та куплені за ці гроші виконавці.

Через футбольний чемпіонат літні канікули розпочалися раніше. І багато батьків зіштовхнулись з проблемою, як організувати дозвілля дітей. Як констатує газета «Факти», в період літніх канікул попит мають тури в молодіжні табори з навчанням іноземних мов. Однак, щоб відправити дитину, наприклад, в Англію, батькам доведеться викласти близько п'яти тисяч євро. Про те, у скільки обійдуться такі корисні канікули в інших країнах Європи, інформується в рубриці «Що почому?»
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG