Доступність посилання

ТОП новини

Янукович не домігся від Медведєва поступок щодо газу


Президент України Віктор Янукович і російський прем’єр-міністр Дмитро Медведєва під час ділової зустрічі у Києві, 27 червня 2012 року
Київ – Президенту Віктору Януковичу під час робочого візиту в Україну російського прем’єр-міністра Дмитра Медведєва не вдалося просунутися у перемовинах про зниження ціни на газ. Голова уряду Росії зосередився лише на необхідності збільшення товарообігу між двома країнами. Водночас, експерти відзначають, що газове питання просто не підконтрольне Дмитру Медведєву.

Президент Віктор Янукович, судячи за його словами, розраховував отримати вигоду з робочого візиту російського прем’єра Дмитра Медведєва у вигляді знижки ціни на газ, або, принаймні, певного просування перемовин на цю тему.

«Радий Вас бачити, Дмитре Анатолійовичу. Хотів би з Вами, звісно, обговорити, по великому, ті питання, які для нас є дуже чутливі. Перш за все торговельно-економічні відносини. Звісно, не буду приховувати, що мене і надалі серйозно турбує газова проблема», – сказав Янукович.

Що відповів Медведєв Януковичу на запитання щодо газу під час зустрічі «за закритими дверима» залишилося невідомим. Але під час зустрічі зі своїм українським колегою Миколою Азаровим російський прем’єр-міністр зосередився на культурному, науковому і, головне, як він відзначив, торговельно-економічному співробітництві.
Найголовніше, щоб російські та українські підприємства нарощували свої можливості, щоб були тісно інтегровані одне з одним
Дмитро Медведєв

«У поточному році темпи зростання обсягів взаємної торгівлі почали знижуватися. Найголовніше зробити так, щоб російські та українські підприємства нарощували свої можливості, щоб вони не перебували під впливом різних обмежень. Щоб вони були тісно інтегровані одне з одним», – наголосив Медведєв.

Працюємо виключно за контрактом – Міллер

Відтак газова тема, якою «серйозно» переймається Віктор Янукович, залишилася за межами робочого візиту російського прем’єра. Голова «Газпрому» Олексій Міллер, який приїхав в Україну разом із Дмитром Медведєвим, заявив журналістам, що жодних нових обставин для перегляду газового контракту між Україною та Росією не виникло.
Є контракт, за яким ми працюємо, є формула ціни, є ціна яку сплачує Україна за російський газ
Олексій Міллер

«Як і раніше, контракт, який у нас підписаний з Україною, передбачає річну кількість постачань російського газу у обсязі 52 мільярдів кубічних метрів газу. Жодних домовленостей про зменшення цього обсягу немає. Ми працюємо виключно за цим контрактом. Є контракт, за яким ми працюємо, є формула ціни, є ціна яку сплачує Україна за російський газ», – заявив Міллер.

Не справа Медведєва вирішувати газове питання – Гудима

Утім, голова «Газпрому» «забув уточнити», що за контрактом Україна має право скорочувати закупівлю російського газу на 20 відсотків на рік, зазначив член парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, депутат із фракції «БЮТ-Батьківщина» Олександр Гудима.
Cпоживання і закупівля російського газу скорочуються, що може завершитися тим, що росіяни підуть назустріч українцям
Олександр Гудима

«Не справа Медведєва займатися стратегічними питаннями. Тільки з Володимиром Путіним Віктор Янукович може вирішувати це питання, – зазначає Гудима. – Єдине, що споживання і закупівля російського газу скорочуються. Це є найбільш неприємне для Росії, що може при вдалій подальшій політиці завершитися тим, що росіяни підуть назустріч українцям».

За словами Олександра Гудими, вже у 2013 році Україна може зменшити споживання російського газу до 27 мільярдів кубічних метрів.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG