Доступність посилання

ТОП новини

На Луганщині регіонали готують «правильне» проведення виборів?


Луганськ – Напередодні Дня Конституції, на Луганщині мер міста Рубіжне Костянтин Козюберда позбувся своєї посади. У відставку його відправили депутати Рубіжанської міської ради, пояснивши це наріканнями жителів міста на погану роботу мера. Між тим, експерти звертають увагу на політичні мотиви припинення повноважень міського голови Рубіжного, а саме на боротьбу між комуністами та регіоналами за голоси виборців на майбутніх парламентських виборах.

Мер Рубіжного Костянтин Козюберда безпартійний, але на виборах 2010 року був підтриманий Комуністичною партією України. Радіо Свобода він повідомив, що планує звертатися до суду, бо вважає рішення депутатів сесії Рубіжанської міської ради, більшість із яких регіонали, неправомірним.
Правове свавілля, шабаш! У мене інших слів немає
Костянтин Козюберда

Козюберда обурений результатами сесії, яка тривала до дев’ятої години вечора напередодні. «Як це ввічливо сказати? Правове свавілля, шабаш! У мене інших слів немає», ­– заявив Костянтин Козюберда.

Із сесійної зали були вилучені журналісти. Після цього за відставку мера проголосувало 26 із 31 одного присутнього депутата. Своє рішення народні обранці пояснили поганою роботою мера. На нього, начебто, скаржилися медики, вчителі, таксисти. Але достеменно відомо, що мером були незадоволені, зокрема, деякі депутати-підприємці, які вважали, що він гальмує децентралізацію системи опалення в Рубіжному. Вони ж заробляють на впровадженні в місті індивідуального опалення.

Намагання отримати доступ до адмінресурсу

Водночас, в обласному відділенні Комітету виборців України не виключають, що звільнення мера Рубіжного пов’язане з намаганням регіоналів отримати адміністративний ресурс на майбутніх виборах. У Рубіжному живе близько третини всіх виборців 112-го одномандатного виборчого округу. Потенційні кандидати в ньому – Юлій Йофе від Партії регіонів та Спиридон Кілінкаров від Комуністичної партії.
Тепер керувати містом буде секретар міської ради Хоменко – керівник фракції Партії регіонів
Олексій Свєтіков

«Два міста з чотирьох, які належать до 112-го округу, очолювали мери-комуністи. Потрібно було виправити цю ситуацію. Тепер керувати містом буде секретар міської ради Хоменко – керівник фракції Партії регіонів у Рубіжанській міській раді, і, я думаю, що там буде все «нормально» з використанням адмінресурсу», – каже голова Луганського обласного відділення Комітету виборців України Олексій Свєтіков.

Запеклі конкуренти

Політичний експерт, заступник голови правління Асоціації політичних консультантів України Андрій Бодров зазначає, що популярність КПУ на Луганщині нині зростає. Тому заміна у Рубіжному лояльного до комуністів керівництва виглядає, на його думку, цілком логічною.
Єдиним справжнім конкурентом в Луганській області є Компартія
Андрій Бодров

«Я думаю, що зараз всі думки Партії регіонів про те, що ж робити зі зростаючою популярністю КПУ. Єдиним справжнім конкурентом в Луганській області є Компартія, тому відставка мера перед виборами, могла б бути результатом передвиборчих баталій і підготовкою, скажемо так, до «правильного» проведення виборів», – зазначив Андрій Бодров.

Раніше в обласному відділенні Комітету виборців України звертали увагу на незвичну нарізку округів у Луганській області, зокрема, неприродне утворення 112-го округу, до якого належить і Рубіжне. Все це на думку політичних оглядачів зроблено для того, щоб уникнути боротьби між кандидатами-регіоналами та по можливості позбавити електоральної підтримки інших кандидатів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG