Доступність посилання

ТОП новини

У Польщі очікують на «барселонський ефект» після Євро-2012


Варшава – Матч футбольних збірних Німеччини та Італії 28 червня завершить польську частину Євро-2012. Це останній поєдинок чемпіонату, який розігрується на польському стадіоні. З цієї нагоди польські організатори підбивають перші підсумки європейського свята футболу. За даними польських соціологів, переважна більшість іноземців, які приїхали на чемпіонат до Польщі, високо оцінили організацію цього масштабного спортивного заходу.

600 тисяч вболівальників зі 110 країн світу упродовж 20 днів дивилися матчі Євро-2012 на польських стадіонах. У фан-зонах за перебігом чемпіонату спостерігали два з половиною мільйони любителів футболу. Такі дані оприлюднив польський Національний медіа-центр, що обслуговує європейський чемпіонат з футболу.

За інформацією цього центру, кількість вболівальників, які дивилися матчі у польських фан-зонах, значно вища від тієї, яку зареєстровано під час двох попередніх європейських чемпіонатів. Скажімо, у порівнянні з чемпіонатом в Австрії 2008 року, цьогоріч у Польщі у фан-зонах було вдвічі більше людей.

Гості чемпіонату високо оцінили польських організаторів

За даними Лабораторії соціальних досліджень, іноземці, які приїхали на Євро-2012 до Польщі, задоволені перебуванням у цій країні. 92 відсотки опитаних вболівальників позитивно оцінили атмосферу польської частини свята, а 85 відсотків схвально відгукуються про організацію чемпіонату.

Катажина Ратайчик, представник міського управління Варшави наголошує, що гості чемпіонату здебільшого задоволені рівнем безпеки.

«Якщо йдеться про питання безпеки, то тут також переважають позитивні відповіді, і навіть дуже позитивні. На запитання: «Чи під час перебування у Варшаві траплялися ситуації, які тебе занепокоїли, спричинили відчуття небезпеки?», 85 відсотків опитуваних відповіли «Ні», – зазначає Катажина Ратайчик.

За даними соціологів, іноземці, які приїхали на чемпіонат до Польщі, дуже добре оцінили працю польських волонтерів. Послугами волонтерів користувалися 30 відсотків іноземців. 90 відсотків із них оцінили волонтерів добре або дуже добре. 70 відсотків опитаних іноземців побували у польських фан-зонах.

Позитивні враження вболівальників довго працюватимуть на країну

Як твердить Йоанна Муха, польський міністр спорту, перебіг чемпіонату в Польщі зруйнував негативні стереотипи про цю країну. На прес-конференції, присвяченій першим підсумкам чемпіонату, Муха згадала про документальний фільм «Стадіони ненависті», створений компанією «Бі-Бі-Сі». Англійські автори цього фільму намалювали Польщу та Україну чорними барвами, як країни, де на стадіонах процвітає расова ненависть.

«Мені шкода, що Англія випала з чемпіонату. Бо тільки реальною дійсністю можна переконати, що ті, хто створили цей фільм, помилялися. Шкода, що нема чергової можливості, щоб це показати. Та як би не було, міжнародна преса, зокрема англійська, вже визнає, що цей матеріал мав дуже мало спільного з дійсністю», – наголосила Йоанна Муха.

Євро-2012 матиме довготермінові позитивні наслідки для іміджу Польщі. У цьому переконаний Марцин Херра – голова спілки Євро-2012, яка організовувала чемпіонат. За його словами, можна говорити про так званий польський ефект чемпіонату – так, як свого часу говорили про «барселонський ефект». Херра нагадує, що в 1992 році Барселона, де відбувалися літні олімпійські ігри, настільки сподобалася вболівальникам, що невдовзі місто стало одним із головних туристичних центрів Європи.

Читайте більше тут:

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG