Доступність посилання

ТОП новини

У Брюсселі почався саміт ЄС


Учасники саміту в Брюсселі позують перед його початком 28 червня 2012 року
У Брюсселі в четвер під вечір почався дводенний саміт Європейського Союзу, який має обговорити становище в зоні обігу спільної валюти євро.

Як очікують, переговори мають зосередитися навколо думки про об’єднання державних боргів країн ЄС і випуск спільних для всіх них «єврооблігацій». На думку аналітиків, такий крок знизив би кошти запозичень для слабших членів єврозони, бо сильніші члени, як-то Німеччина, фактично виступали б гарантами повернення такого боргу.

Головним прихильником цієї ідеї є президент Франції Франсуа Олланд. Натомість канцлер Німеччини, економічно найпотужнішої в Євросоюзі, Анґела Меркель категорично проти цього.

Олланд, прибувши на саміт, заявив, що Франція «готова йти далі в інтеграції, але за умови солідарності на кожному кроці». Думку про «єврооблігації» підтримують також, зокрема, Італія й Іспанія.

Меркель же в середу, напередодні саміту, виступаючи в парламенті, повторила свої заперечення. Вона наголосила, що ідея «єврооблігацій «хибна і контрпродуктивна», і заявила, що не допустить цього, «доки живе». Німеччина виступає за поглиблення політичної інтеграції в ЄС іще перед інтеграцією економічною.
XS
SM
MD
LG