Доступність посилання

ТОП новини

У Януковича болить голова від Лукашенка (світова преса)


Прага – Оглядачі звертають увагу на те, що білоруський авторитарний лідер Олександр Лукашенко створює проблеми для свого сусіда – Президента Януковича. Засоби інформації з інтересом очікують, чи знайдеться 1 липня місце на стадіоні «Олімпійський» в Києві для «бацьки», який захотів продемонструвати свій міжнародний імідж за рахунок Президента України. А колишній Президент України Леонід Кравчук «клюнув», як подають деякі видання, на антинацистські пропозиції з Росії, чи не тому, що там «запахло грошима»? Західна преса попереджає, що Україна є не лише джерелом мільйонів іммігрантів для інших країн Європи, а й ще ринком для міжнародної мафії, яка торгує людьми та людськими органами, у тому числі й злиденних українців.

Російська «Независимая газета» не лише інформує, що влада у Мінську не збирається амністувати політичних в’язнів, а й зауважує, що президент Білорусі Олександр Лукашенко «створив ще одну інтригу для європейських лідерів», оголосивши про наміри відвідати 1 липня фінал Євро-2012 у Києві. Газета також наголошує, що це стало причиною головного болю для його українського колеги Віктора Януковича, оскільки цей фінал Євро-2012 мають намір відвідати і лідери інших європейських держав, котрі не бажають мати жодних контактів із президентом Білорусі. «Якщо вірити прес-службі Януковича, – зауважує московська газета, – то Президент України збирався дивитися фінальну гру Євро-2012 між Іспанією та Італією якраз із президентом Польщі Броніславом Коморовським». Газета також наголошує, що чи не єдиним джерелом, яке стверджує про запрошення Лукашенка на фінал Євро-2012 до Києва, є посол Білорусі у Києві Валентин Величко. Пікантність ситуації ще й у тому, як мовиться тут, що минулого тижня МЗС Польщі вручив ноту послу Білорусі у Варшаві з приводу арешту в Мінську журналіста Андрія Почобота, якого правозахисники з «Міжнародної амністії» вже назвали в’язнем сумління.

Лідер польської «Правиці» Марек Юрек вважає, як інформує польське видання Interia-Fakty, що «польська та українська влади повинні заявити президентові Білорусі Олександрові Лукашенку, що він є персоною нон ґрата на урочистостях із закриття Євро-2012 у Києві». «У випадку відсутності згоди з українськими співорганізаторами у цій справі, – вважає Марек Юрек, – ані президент Коморовський, ані інші представники польської влади не повинні офіційно представляти Польщу на фіналі Євро-2012 та закритті цього турніру в Києві».

Перший всенароднообраний Президент України Леонід Кравчук погодився очолити, як пише російська «Независимая газета», «орієнтовану на Москву коаліцію «Україна без нацизму», але вже відразу ж на установчих зборах не погодився з тим, що ВО «Свобода» є «фашистською чи націонал-фашистською організацією». Тоді, на думку Кравчука, жителі Заходу України можуть вважати неонацистами прихильників проросійських організацій в Донбасі чи Криму. Експерти також кажуть, що ініціатори створення антинацистської коаліції зможуть реалізувати такі цілі, як активізація своїх виборців на сході й півдні України, налагодити нові лінії стосунків із Росією, де у боротьбі з неонацизмом, за словами Бориса Шпіґеля, вже до осені може бути витворена державна цільова програма. Аналітики також наголошують, що організатори коаліції в Україні можуть пересваритися, бо «в Україні, на щастя, немає проблеми неонацизму».

Moscow Times інформує, що з 75 мільйонів трудових ресурсів Росії приблизно 7 відсотків становлять іммігранти, переважно – з Казахстану та України. Так, за 2010 рік із України прибуло до Росії щонайменше 28 тисяч іммігрантів, приблизно стільки ж із Казахстану.

Впливова The New York Times оприлюднила матеріал про те, що бідні народи Європи все частіше стають джерелами і жертвами нелегальної торгівлі людьми та людськими органами. «В Іспанії, Італії, Греції і Росії можна побачити чимало реклами з пропозиціями продажу людських органів, а також волосся, сперми, грудного молока – в цих оголошеннях фігурують ціни до 250 тисяч доларів США. Наприкінці травня ізраїльська поліція затримала 10 членів міжнародної групи злочинців, яких підозрюють у торгівлі людським органами в Європі. Про це повідомили офіційні особи в ЄС. Вони також сказали, що підозрювані діяли переважно в середовищі бідноти в Молдові, Казахстані, Росії, Україні та Білорусі», – інформує американська газета.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG