Доступність посилання

ТОП новини

Для чого приїздив Медведєв?


Приїзд до української столиці колишнього російського президента й чинного голови уряду Дмитра Медведєва подавався представниками української влади як логічне продовження діалогу між Москвою й Києвом, свідоцтво того, що всі складні питання у двосторонніх взаєминах будуть скоро вирішені. Колега Медведєва Микола Азаров навіть обіцяв пресі підписання документів, які мають стати кульмінацією засідання міжурядової комісії.

Що залишилося тепер, після від’їзду російського прем’єра? Хіба що заява голови правління «Газпрому» Олексія Міллера – він супроводжував Медведєва – що Україна купує російський газ за низькою ціною. Й спростування інформації українського енергетичного міністра Юрія Бойка щодо домовленості з Москвою про обсяги пального, які відбиратиме Україна. Вже ці заяви свідчать про повну відсутність розуміння у діалозі на найвищому рівні. Для Януковича й Азарова, з якими зустрічався Медведєв, питання ціни на газ залишається пріоритетним. Для Медведєва цього питання ніби й не існує – хіба що підвищити ціну!

Не існує газового питання і для російського президента Володимира Путіна, із яким невдовзі зустрічатиметься Віктор Янукович. Медведєв, ймовірно, міг би піти на якісь поступки – якби мав можливість. Однак для Путіна питання чинного контракту – питання репутації. В Кремлі вважають, що Янукович організував «газовий процес» над Тимошенко, маючі на увазі денонсацію договору – що мало б поставити під сумнів його відповідність законодавчим нормам. Однак якраз із цим Путін погодитися не може. Й говорить він із українським колегою не про газ, а про те, що його самого цікавить – про Митний союз чи Євразійський економічний простір. Тому російсько-українські відносини виглядають загнаними у вічний глухий кут – й ніякі зустрічі тут нічого змінити не можуть.

Віталій Портников – журналіст Радіо Свобода

Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода
  • Зображення 16x9

    Віталій Портников

    Співпрацює з Радіо Свобода з 1991 року. Народився в 1967 році в Києві. Закінчив факультет журналістики МДУ. Працював парламентським кореспондентом «Молоді України», колумністом низки українських, російських, білоруських, польських, ізраїльських, латвійських газет та інтернет-видань. Також є засновником і ведучим телевізійної дискусійної програми «Політклуб», що виходить зараз в ефірі телеканалу «Еспресо». У російській редакції Радіо Свобода веде програму «Дороги до свободи», присвячену Україні після Майдану і пострадянському простору.

XS
SM
MD
LG