Доступність посилання

ТОП новини

У Білорусі несподівано звільнили журналіста Анджея Почобута


Анджей Почобут виходить 30 червня 2012 року з в’язниці в Гродні в супроводі колег-журналістіів
У Білорусі з в'язниці в місті Гродні несподівано звільнили кореспондента польського видання Gazeta Wyborcza Анджея Почобута, якого звинувачують у наклепі на президента Олександра Лукашенка.

У суботу вже звільненому з-під варти журналістові в присутності адвоката пред'явили офіційне звинувачення – наклеп на голову держави. Стаття Кримінального кодексу про це передбачає обмеження або позбавлення свободи на термін до п'яти років.

Анджей Почобут, громадянин Білорусі і представник чималої польської меншини, переконаний, що його нинішнє звільнення пов'язане з тиском на білоруську владу. Почобут відмовляється свідчити і співпрацювати зі слідством у новій справі, в якій він був заарештований 21 червня.

Рік тому Почобута вже судили за статтею про наклеп на президента. За критичні статті на адресу влади суд Ленінського району Гродна засудив журналіста до 3 років позбавлення волі з відтермінуванням покарання на 2 роки.

1 липня в Києві відбуватиметься фінал чемпіонату Європи з футболу. Бажання приїхати на нього виявив президент Білорусі Олександр Лукашенко. На фінал турніру, який Україна і Польща організовували разом, також прибуває польський президент Броніслав Коморовський. Аналітики припускають, що українській владі у разі прибуття Лукашенка доведеться непросто з розташуванням глав держав на гостьовій трибуні.
XS
SM
MD
LG