Доступність посилання

ТОП новини

У Єгипті військові передали владу президентові Мурсі


Мохаммед Мурсі, архівне фото
Вища рада Збройних сил Єгипту, яка керувала країною від часу відставки попереднього президента Хосні Мубарака в лютому минулого року, офіційно передала в суботу владу новообраному президентові Мохаммедові Мурсі.

У церемонії, що відбулася на військовій базі, голова Вищої ради фельдмаршал Хусейн Тантаві пообіцяв президентові підтримку військових і вручив йому знак найвищої військової почесті в Єгипті, «щит Збройних сил».

Перед цією церемонією 60-річний Мохаммед Мохаммед Мурсі Іса аль-Айят, який раніше в суботу склав президентську присягу, також виступив у Каїрському університеті. У своїй промові він, серед іншого, повторив, що Єгипет дотримуватиметься всіх своїх міжнародних договорів. Найвизначальнішим із них вважають мирний договір із Ізраїлем 1979 року.

Мурсі також висловив усілякі похвали військовим, хоча й кілька разів згадав про «обраний парламент», який напередодні визнав нелегітимним Вищий конституційний суд.

У тому парламенті переважали ісламісти, в першу чергу помірковані, як і сам Мурсі, – з Партії свободи і справедливості, яка є політичним відгалуженням поміркованого ісламістського руху «Мусульманське братство» і якою Мурсі керував до свого обрання.

Наразі не відомо достеменно, як працюватиме розподіл повноважень між президентом і військовими, які після розпуску парламенту власним рішенням узяли на себе і всю законодавчу владу, і розробку нової конституції Єгипту, яка й визначить, які власне повноваження матиме Мурсі.
XS
SM
MD
LG