Доступність посилання

ТОП новини

Світові держави не мають єдності щодо плану політичних змін у Сирії


Група провідних держав світу і сусідів Сирії на своїй зустрічі в суботу в Женеві узгодила план політичних змін для Сирії, що мають на меті покласти край 16 місяцям кровопролиття в цій країні. План залишає відкритим питання, чи зможе брати в ньому участь нинішній авторитарний президент Сирії Башар аль-Асад.

За планом, у Сирії має бути створений перехідний уряд, який керуватиме країною на час розробки нової конституції й виборів.

Спеціальний представник ООН і Ліги арабських держав у справах Сирії Кофі Аннан, який скликав зустріч у Женеві і запропонував цей план, висловив сумнів, чи сирійці оберуть до цього уряду людей із «кров’ю на руках». За його словами, до такого уряду «можуть увійти» представники і опозиції, і нинішньої влади, але тільки якщо вони самі погодяться на це.

Державний секретар США Гілларі Клінтон заявила, що домовленість прокладає шлях до нового уряду Сирії без Асада і що дні президента Сирії «злічені», і закликала Росію і Китай, які підтримують нинішню сирійську владу, довести це до сирійського керівника.

Натомість міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров наголосив, що план не передбачає відставки президента Сирії, і заявив, що тільки самі сирійці, а не ООН, мають вирішувати, хто ними керуватиме.

А його колега з Китаю Ян Цзєчи закликав усі сторони сирійського конфлікту зупинити насильство «без жодних передумов».

Сирійська ж опозиція заявила, що не братиме участі ні в якому перехідному уряді, якщо Асад залишатиметься при владі.

Тим часом у самій Сирії насильство триває. У суботу опозиція заявила, що протягом дня тільки в столиці Дамаску урядові сили вбили понад 30 людей, обстрілявши з міномета похоронну процесію під час похорон одного з убитих в обстрілі попереднього дня.

В ООН заявляють, що насильство в Сирії різко зросло від квітня, коли там формально почало діяти, але так і не було втілене на практиці перемир’я.
XS
SM
MD
LG