Доступність посилання

ТОП новини

Від чесності виборів залежить європейська перспектива України – президент Польщі


Президент Польщі Броніслав Коморовський прибув у неділю з робочим візитом до Києва для участі в фіналі і закритті чемпіонату Європи з футболу і зустрічей із керівництвом української держави та української опозиції.

Він, зокрема, обговорив із Президентом України Віктором Януковичем та лідерами опозиційних сил питання парламентських виборів в Україні.

«Від чесності виборчого процесу, від прозорості та чесності виборів у жовтні залежить європейська перспектива України, можливість ратифікації угоди про її асоціацію з Євросоюзом», – сказав Коморовський після офіційної частини візиту і зустрічі з Януковичем.

А в посольстві Польщі він зустрівся з чільниками опозиції – Арсенієм Яценюком, Григорієм Немирею, Борисом Тарасюком, Анатолієм Гриценком та Віталієм Кличком.

Один із лідерів української опозиції, голова партії «Фронт змін» Арсеній Яценюк після зустрічі з польським президентом заявив журналістам: «Президент Коморовський дуже добре розуміє, що вибори – це не лише голосування 28 жовтня – кампанія фактично розпочалась, і вже стаються порушення законодавства щодо допуску опозиції до ЗМІ».

Керівники опозиційних сил поінформували Коморовського про те, що, за їхніми словами, представників опозиції не допускають до участі у телепрограмах, а в окремих містах України на місцевих опозиційних лідерів чиниться тиск із боку прокуратури і податківців тощо, сказав Яценюк.

Як зазначив заступник голови партії «Батьківщина» Григорій Немиря, президент Польщі, знаючи, що колишня Прем’єр-міністр і лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко буде дивитись фінал турніру Євро-2012, передав їй щирі вітання. «У Польщі, інших державах ЄС розуміють, що парламентські вибори без участі в них лідерів опозиції не можуть бути визнані чесними і демократичними», – заявив Немиря.

Він подарував президентові Коморовському дві футболки з написом «Юлі волю!»: одну з них лідери опозиції попросили президента Польщі передати Януковичеві перед початком фінального матчу Євро-2012 за участі збірних Іспанії та Італії.

Крім президента Польщі, на стадіоні Національного спортивного комплексу «Олімпійський» мають бути присутні керівники країн, які представляють команди-фіналістки, а також президенти ще низки держав, зокрема, Грузії, Білорусі, Вірменії чи Таджикистану.
XS
SM
MD
LG