Доступність посилання

ТОП новини

Прохідний бар’єр на виборах до Ради подолає 5 партій – опитування


П’ятивідсотковий бар’єр на парламентських виборах долають Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» (Юлія Тимошенко, Арсеній Яценюк), Партія регіонів (Микола Азаров, Сергій Тігіпко), партія «УДАР» Віталія Кличка», КПУ (Петро Симоненко) і ВО «Свобода» (Олег Тягнибок). Про це свідчать дані вуличного опитування громадської думки, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова з 16 по 25 червня.

За результатами вуличного опитування, якби вибори відбулися найближчої неділі, п’ятивідсотковий бар’єр подолали б ВО «Батьківщина», за яке готові проголосувати 27,9% тих, хто збирається взяти участь у виборах, Партія регіонів (23,9%), партія «УДАР» Віталія Кличка» (8,7%), КПУ (7,4%), «Свобода» (5,4%).

За даними вуличного опитування, ВО «Батьківщина» за рівнем електоральної підтримки випереджає Партію регіонів, тоді як за даними опитування у помешканні, рівень електоральної підтримки цих двох партій суттєво не відрізняється.

Так, за даними опитування у помешканні, п’ятивідсотковий бар’єр долають Партія регіонів (28,3% тих, хто має намір взяти учать у виборах), ВО «Батьківщина» (26,2%), партія «УДАР» (10,8%) і КПУ (7,7%).

У Центрі Разумкова зазначають, що вуличне опитування забезпечує більше відчуття анонімності у респондента, тобто він більшою мірою, ніж під час опитування вдома, впевнений, що його особа не може бути встановлена. Тому, як вважають дослідники, це може дозволити отримати щиріші відповіді на соціально чутливі питання (у тому числі й стосовно електоральних орієнтацій).
XS
SM
MD
LG