Доступність посилання

ТОП новини

Що зміниться у відносинах України і ЄС за головування Кіпру?


Брюссель – Першого липня Кіпр, маленька острівна держава, розпочала шестимісячне головування в Європейському Союзі. Перед нею стоїть надзвичайно складне завдання: при тому, що кіпріоти щойно звернулися по допомогу до Брюсселя та МВФ для порятунку своїх банків, їм ще й доведеться керувати наведенням ладу у хаотичному світі фінансів єврозони та всієї об’єднаної Європи. Радіо Свобода поцікавилося, якими будуть головні пріоритети піврічного головування Кіпру в Євросоюзі.

Саме цього тижня, коли Кіпр розпочинає керівництво Радою ЄС, до цієї невеликої держави Середземномор’я мають прибути експерти від Єврокомісії, Європейського центрального банку та Міжнародного валютного фонду. Мета – оцінити глибину проблеми місцевої фінансової системи і, з огляду на це кіпріотам висунуть умови, на яких їм зможуть надати кредити.

Тим часом, на думку економічних аналітиків, керівникам уряду в Нікосії не залишиться нічого іншого, як погодитися на вимоги суворих заощаджень. Хоча відомо, що паралельно з цим Кіпр намагається отримати позику від Росії, а це, вочевидь, дещо посилить позиції кіпріотів у переговорах із європейськими кредиторами.

Однак, протягом наступних шести місяців Кіпр обіцяє докласти зусиль не лише на ниві оздоровлення домашніх банків, ослаблених «грецькою кризою». Як повідомив у понеділок у Брюсселі заступник міністра із європейських справ цієї країни Андреас Маврояніс, Кіпр хоче дати світові сигнал, що Євросоюз за його головування намагатиметься «рухатися в бік покращення, ставати актуальнішим для своїх громадян. У співдружності має бути більше солідарності та соціальної згуртованості».

Великі пріоритети малої країни

Основні пріоритети Кіпріотського головування стосуються, по-перше, реформування європейської системи для протистосяння кризі. По-друге, будуть здійснені заходи для перетворень у бік ефективнішої економіки ЄС, основаної на сталому зростанні. По-третє, на думку кіпріотів, об’єднана Європа має бути уважнішою до своїх громадян та популяризувати принципи солідарності.

Нарешті, у сфері зовнішньополітичній Кіпр, природно, звертатиме особливу увагу на південь. Сирійська криза, трансформація країн так званої «арабської весни», покращення сусідських стосунків на Середземномор’ї та розвиток партнерства і торговельної політики, – такі будуть його основні пріоритети. Водночас не забуватимуть кіпріоти й про східних сусідів, зокрема Україну, сказав Радіо Свобода Андреас Маврояніс.
Ми продовжимо взятий Євросоюзом напрямок на підписання угоди про асоціацію та поглиблену зону вільної торгівлі з Україною
Андреас Маврояніс

«Східноєвропейський вимір нашої політики сусідства, безумовно, залишається дуже важливим, – пояснює він. – Зокрема, ми продовжимо взятий Євросоюзом напрямок на підписання угоди про асоціацію й поглиблену зону вільної торгівлі з Україною. Наразі результатів цього процесу досягти непросто, але треба далі працювати. Політичні обставини змінюються, тож зупинятися не слід. Україна – важливий і близький партнер ЄС. (Кіпр) має бажання працювати у цьому напрямку», – зазначив заступник міністра із європейських справ Кіпру.

Представник кіпріотського уряду додав, що у будь-якому разі має надію на досягнення результатів у відносинах між ЄС та офіційним Києвом і для цього готовий використати всі можливості.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG