Доступність посилання

ТОП новини

Високі гості приїхали не до Януковича, а на футбол – опозиціонер


Київ – Тривають зустрічі Президента Віктора Януковича із главами держав, які приїхали до Києва на Європейський футбольний чемпіонат. У понеділок він спілкувався з президентами Вірменії і Таджикистану. А днем раніше – під час фінального матчу «Іспанія-Італія» – на VIP-трибуні можна було побачити низку іноземних політиків, серед них – п’ятьох президентів.

Успішним для України називає футбольний чемпіонат, що завершився, Президент Віктор Янукович. Про це він заявив під час зустрічі зі своїм вірменським колегою Сержем Сарґсяном, повідомляє прес-служба глави держави. Свідченням цього був настрій, який панував на стадіоні, пояснив Янукович.

«Високу мобільність і організованість» у проведенні чемпіонату відзначив глава Таджикистану Емомалі Рахмон.

Загалом, інформагентства повідомляють про присутність на трибунах під час фінального матчу п’ятьох осіб із королівських родин, п’ятьох президентів, низки іноземних депутатів та урядовців. Дехто з них, зокрема, польський лідер Броніслав Коморовський встигли провести зустрічі з представниками української влади та опозиції.

Окрім того, як зауважує прес-служба партії «Батьківщина», прем’єр-міністри Іспанії та Італії направили листа Януковичу, в якому висловили сподівання на вирішення ситуації довкола ув’язнених опозиціонерів. Окрім того, йдеться у повідомленні, вони мають намір зустрітися з Юлією Тимошенко, однак поки що не отримали на це офіційного дозволу.

Імідж України став як до Євро – Чорновіл

Загалом, з поведінки політиків у VIP-зоні «видно, що жодних поступок з нагоди чемпіонату Україна не дочекається», зазначає народний депутат від БЮТ Андрій Шкіль.
Всім своїм виглядом високі гості демонстрували, що вони приїхали на матч, а не на зустріч із Януковичем
Андрій Шкіль

«Всім своїм виглядом високі гості демонстрували, що вони приїхали на матч, а не на зустріч із Віктором Януковичем, – каже він. – Це було чітко продемонстровано і протокольно, і візуально, тому я вважаю, що європейська демократія послідовно дотримується простого правила, що глибші, ширші стосунки відбуваються тільки з демократичними країнами, а із тими країнами, де демократія є під загрозою, вони зводяться до мінімальних офіційних стосунків».

Імідж України сильно після Євро не зміниться, вважає позафракційний депутат Тарас Чорновіл. За його словами, основне погіршення припало на сам період чемпіонату, зокрема, коли у закордонних медіа стали лунати заяви про тутешній расизм, а тепер вболівальники, серед яких і високопоставлені, побачили, що не все так погано.

«Імідж саме України, а не української влади тепер саме такий, як був півроку – 10 місяців тому», – зауважує Тарас Чорновіл.

Список політичних лідерів на матчі швидко забудеться – політолог

Сусідство на трибуні європейських «демократичних» політиків із, наприклад, «останнім диктатором Європи», як іноді називають президента Білорусі Олександра Лукашенка, абсолютно нічого не означає – всі прийшли дивитись футбол, говорить політолог Олександр Сушко.

«Дуже швидко забудеться той список людей, які приїхали чи не приїхали до України із політичних лідерів, – зазначає політолог. – Ті причини, які зумовили нинішню достатньо низьку довіру між Україною та європейськими країнами, нікуди не зникли, і вони за допомогою Євро навряд чи розвіються».

За словами Олександра Сушка, чемпіонат пройшов без особливих нарікань, і тепер, зокрема, Європу цікавитиме, як Україна впорається із наступним викликом – парламентськими виборами.

Читайте більше тут:
  • Зображення 16x9

    Анастасія Москвичова

    Із Радіо Свобода – з 2011 року, з 2013-го до 2020-го – як штатна мультиплатформна журналістка. Спеціалізуюся на соціальній тематиці. Створювала і вела радіопрограму «Право на дію» про права людини та громадський активізм (у 2016–2018 роках), що виходила на «Ера FM».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG