Доступність посилання

ТОП новини

Чи сприятиме Україна революції у футболі? (світова преса)


Прага – Західна преса звертає увагу на те, що Міжнародна рада футбольних асоціацій (IFAB) має вирішити у четвер 5 липня суперечку між президентом УЄФА Мішелем Платіні та президентом ФІФА Йозефом Блаттером з приводу технічного контролю воріт у футболі. Ця дискусія спалахнула з новою силою під час матчу Євро-2012 в Донецьку 11 червня між Україною та Англією, коли угорський суддя Віктор Кашшаї не зафіксував 100-відсотковий гол в англійські ворота. Західні оглядачі також вважають, що Євро-2012 в Україні ще раз підтвердило вірність принципу – футбол поза політикою, хоча є ще голоси, що твердять про «расистську Східну Європу».

Австрійська Die Presse наголошує, що «Технічний контроль лінії воріт» у футболі став полем боротьби за владу між президентами ФІФА та УЄФА». Газета нагадує, що президент ФІФА Йозеф Блаттер наполягає на впровадженні технічного контролю лінії воріт, а президент УЄФА Мішель Платіні категорично проти цього. У четвер, 5 липня, на засіданні Міжнародної ради футбольних асоціацій (IFAB) ця суперечка отримає своє розв’язання, як зауважує газета з Відня. Видання також нагадує, що для перемоги Блаттеру необхідна підтримка шести з восьми голосів Міжнародної ради футбольних асоціацій (IFAB), але, як виглядає сьогодні, розподіл голосів у IFAB з цього питання приблизно рівний. Та справа тут не лише у суперечці довкола техніки і футболу, а вона більше стосується претензій Платіні та його прихильників на головування у ФІФА. Адже Йозеф Блаттер мав би покинути цей пост у 2015 році. Газета не виключає, що непоступливість Платіні в технічному контролі лінії воріт є провокативною щодо позиції Блаттера. І це знову проявилося після матчу Україна – Англія на Євро-2012, коли обидва очільники світового футболу заявили про протилежні позиції: Блаттер сказав, що угорець Кашшаї не зарахував 100-відсотковий гол, а Мішель Платіні заперечив – гола не було, але з тої причини, що перед цим українець Мілевський був в офсайді.

Постійний автор впливового американського видання Foreign Policy Джошуа Кітінґ вважає, що Євро-2012 в Україні офіційно підтвердило: «Ви можете мати погану політику, але це не заважає вам добре провести спортивне свято». Автор наголошує, що проведення Євро в Україні спростувало побоювання щодо расизму та проявів насильства у цій державі під час турніру і, за словами президента УЄФА Мішеля Платіні, гостинність українців призвела до «фантастичного змагання, з унікальною атмосферою і добрими спогадами для учасників». Джошуа Кітінґ також зауважив, що «не дивлячись на розмови про бойкот, італійський прем’єр-міністр Маріо Монті, іспанський прем’єр Мар’яно Рахой і польський президент Броніслав Коморовський все ж були присутні на фіналі Євро 1 липня в Києві поряд із президентом Білорусі Олександром Лукашенком та іншими очільниками». Оглядач впливового американського видання також наголошує, що все це не змінює того, що Юлія Тимошенко перебуває в ув’язненні, що відбувається відступ від демократії в Україні, де при Президентові Януковичу чиняться нападки на вільну пресу». «Але я вважаю, – резюмує Кітінґ, – ми можемо справедливо сказати щодо цього, що міжнародні спортивні змагання не дають серйозних підстав для зосередження уваги на політичній ситуації в країні». Те ж стосується, на думку оглядача Foreign Policy, і закликів до використання у політичних цілях Зимової Олімпіади 2014 року в Сочі.

Британський композитор Ендрю Ллойд-Вебер у розмові з Independent, покладає на пісенний конкурс Євробачення відповідальність за, мовляв, «расистські тенденції» у визначенні переможців під час проведення конкурсу в Східній Європі. «Расизм настільки проявляється в деяких країнах Східної Європи, що чорношкірі співаки не можуть сподіватися тут виграти змагання під час проведення Євробачення», – вважає Ллойд-Вебер. Цей композитор представляв Велику Британію під час Євробачення 2009 року в Росії, коли чорношкірий співак Джад Івен з піснею на музику Ллойд-Вебера зайняв у Москві лише п’яте місце. Хоча, на думку Ллойд-Вебера, його підопічний мав зайняти у Москві хоча б друге місце і цьому, як стверджує британський композитор, завадив расизм. На думку Ллойд-Вебера, всюди у Західній Європі ситуація щодо расизму є добра, а от що стосується України – то тут, на думку британця, «не все так гаразд». Хоча представники «Бі-Бі-Сі» наголошують, що не бачили довкола пісенного конкурсу Євробачення «ніяких проявів расизму».
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG