Доступність посилання

ТОП новини

Верховна Рада хоче обирати спікера відкрито, простою більшістю голосів


Верховна Рада хоче змінити порядок обрання та звільнення спікера. За ухвалення закону «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України» (щодо обрання, призначення та відкликання посадових осіб) проголосували 255 народних депутатів із 268 зареєстрованих у сесійній залі.

Закон передбачає змінити порядок обрання Голови Верховної Ради та відкликання його з посади і визначає, що такі рішення мають ухвалюватися відкритим поіменним голосуванням простою більшістю народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради.

Нині діє норма, що рішення щодо кандидатур на посаду Голови Верховної Ради ухвалюється таємним голосуванням шляхом подачі бюлетенів.

Крім того, саме голосування вважається чинним, якщо бюлетені для цього отримали не менш як дві третини від фактичної кількості депутатів. Цю норму новий закон має скасувати. Нині, за умов, коли опозиція заявляє про бойкот роботи парламенту, виконати її неможливо.

Іще одна з запропонованих новим законом змін – що голосування і за Голову Верховної Ради, і за його першого заступника і заступника може відбуватися одночасно. Нині чинна норма передбачає обирати спікера окремо від його заступників.

Раніше сьогодні Президент Віктор Янукович не виключив, що якщо не вдасться стабілізувати роботу парламенту, «треба буде переходити до процедури дострокових парламентських виборів».

На ранковому засіданні сьогодні Голова Верховної Ради Володимир Литвин та заступник Голови Верховної Ради Микола Томенко заявили про свою відставку. Після цього опозиція заявила, що Литвин пообіцяв їй не підписувати мовний закон.

Учора, 3 липня, Верховна Рада 248 депутатськими картками ухвалила закон «Про засади державної мовної політики», що значно розширює сферу застосування російської мови. Парламентська опозиція заявила, що мовний закон було ухвалено з великою кількістю порушень.
XS
SM
MD
LG